Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2017, 14:36

autor: Adrian Werner

Atelier Lydie & Suelle - nowa odsłona alchemicznej serii jRPG trafi także na PC

Firma Koei Tecmo poinformowała, że poza zapowiedzianymi wcześniej wersjami konsolowymi, gra jRPG Atelier Lydie & Suelle: The Alchemists and the Mysterious Paintings doczeka się także wydania pecetowego. Premiera nastąpi na początku przyszłego roku.

ATELIER LYDIE & SUELLE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Gust
  2. Wydawca: Koei Tecmo
  3. Gatunek: jRPG
  4. Platformy: PS4, Switch, PC
  5. Data premiery: początek 2018 r.

Amerykański oddział firmy Koei Tecmo potwierdził, że japońskie RPG Atelier Lydie & Suelle: The Alchemists and the Mysterious Paintings doczeka się wersji anglojęzycznej. To w samo sobie nie jest specjalnym zaskoczeniem, ale przy okazji ogłoszono, że poza zapowiedzianymi wcześniej edycjami na konsole PlayStation 4 i Nintendo Switch, produkcja trafi także na pecety. Premiera zaplanowana została na początek przyszłego roku.

Warto zauważyć, że taka sytuacja ostatnio zdarza się dosyć często. Wiele japońskich gier ukazuje się na swoim rodzinnym rynku wyłącznie na konsole, a wydania pecetowe powstają specjalnie z myślą o premierach w innych krajach.

Atelier Lydie & Suelle - nowa odsłona alchemicznej serii jRPG trafi także na PC - ilustracja #1

Kampania gry osadzona będzie cztery lata po wydarzeniach z Atelier Firis: The Alchemist and the Mysterious Journey. Głównymi bohaterkami są bliźniaczki Lydie i Suelle, które mieszkają w mieście Melveille, czyli stolicy królestwa Adalett. Dziewczyny chcą pójść w ślady swojego ojca i szkolą się w sztukach alchemicznych, ale nauka nie przychodzi im łatwo. Pewnego dnia podczas treningu do ich uszu docierają dziwne odgłosy dobiegające z piwnicy. Pomimo faktu, że ich rodzic zabronił im tam schodzić, bohaterki postanawiają sprawdzić źródło tych dźwięków. Odkrywają, że jest nim magiczny obraz, wewnątrz którego znajduje się zupełnie nowy świat, pełen cennych składników alchemicznych, których zdobycie znacząco ułatwiłoby siostrom sukcesy w tym fachu.

Zgodnie z tradycjami serii otrzymamy rozbudowanego jRPG-a z turowym systemem walki. Rozgrywka położy duży nacisk na system alchemiczny, obejmujący skomplikowane przepisy, bogactwo składników i mechanizmy oparte na licznych minigierkach. W kampanii naszym celem będzie podniesienie renomy pracowni bliźniaczek, co wymagać ma wypełniania testów organizowanych przez władze miasta.

Podczas zabawy będziemy mogli w każdej chwili przełączać się między Lydie i Suelle. Kluczową rolę odegra także podróżowanie do świata z obrazu i wykorzystywanie znajdowanych tam przedmiotów oraz informacji do rozwiązywania problemów w ojczystej rzeczywistości bohaterek.

  1. Atelier Lydie & Suelle: The Alchemists - oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Atelier Lydie & Suelle: The Alchemists and the Mysterious Paintings

Atelier Lydie & Suelle: The Alchemists and the Mysterious Paintings