Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 października 2012, 16:47

autor: Adrian Werner

ASUS ujawnił PadFone 2

Firma ASUS zapowiedziała drugą generację PadFone, czyli smartona, który dzięki specjalnej przystawce potrafi przeobrazić się w tablet.

Pierwsza generacja ASUS PadFone była jednym z najbardziej pomysłowych rozwiązań, jakie pojawiły się wśród urządzeń mobilnych opartych na systemie Android. Był to telefon, który dzięki dodatkowym akcesoriom mógł przeobrażać się w tableta i notebooka. Kilka niedociągnięć i opóźnienia w premierze spowodowały jednak, że produkt nie odniósł wielkiego sukcesu. Teraz jego producent chce spróbować jeszcze raz. ASUS właśnie ujawnił PadFone 2, który będzie znacznie potężniejszy i lżejszy od swojego poprzednika.

ASUS PadFone 2 wyposażony zostanie w czterordzeniowy procesor Qualcomma, 13 megapixelową kamerę z tyłu plus 1,2 megapixelową z przodu i ekran IPS+ o przekątnej 4,7 cali i rozdzielczości 1280 x 720. Przystawka, dzięki której zamienimy smartfona w tableta będzie cieńsza i lżejsza niż w poprzedniej generacji. Jest to zasługa m.in. porzucenia klapki zasłaniającej telefon w docku. PadFone 2 wystartuje z systemem Android 4.0, ale wkrótce po premierze ma zostać zaktualizowany do wersji 4.1, czyli Jelly Bean.

Porównanie PadFone 2 (z lewej) z jego poprzednikiem.

Niestety, nie zabrakło też rozczarowujących wieści. W formie tableta PadFone 2 będzie posiadał jedynie rozdzielczość 1280x800. Poza tym ASUS nie planuje obecnie przystawki z klawiaturą, która zamieniłaby całość w prostego notebooka.

ASUS PadFone 2 trafi na półki tajwańskich sklepów już w przyszłym tygodniu i dostępny będzie w wersjach z 16, 32 i 64 GB pamięci. Kupując zestaw z dockiem tableta zapłacimy mniej o niż nabywając oba elementy oddzielnie. Europejska premiera zapowiadana jest na grudzień tego roku. Ze zestaw telefon plus dock tableta zapłacimy 799 euro (około  3200 zł) za wersję 23 GB i 899 (niecałe 3700 zł) euro za wersję z 64 GB.  

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.