Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2014, 19:15

autor: Góral

Assassin's Creed: Unity - zobacz efekty zarezerwowane dla kart Nvidii

Koncern Ubisoft opublikował nowe nagranie, prezentujące efekty graficzne w grze Assassin's Creed: Unity zarezerwowane dla posiadaczy kart graficznych firmy Nvidia. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że tytuł tak naprawdę wymagać ma układów z 4 GB VRAM (najpewniej do maksymalnych detali z włączonymi wszystkimi efektami), a animacja nie będzie zablokowana na poziomie 30 klatek na sekundę.

Assassin's Creed: Unity w skrócie:
  • Gatunek: gra akcji
  • Deweloper: Ubisoft Montreal plus kilka innych ekip wspomagających ten zespół
  • Platformy sprzętowe: PS4, XOne, PC
  • Polska data premiery: 13 listopada 2014 roku

Posiadacze kart graficznych (tych mocniejszych rzecz jasna) firmy Nvidia, będą mogli cieszyć się szeregiem świetnych efektów w nadchodzącej grze Assassin's Creed: Unity. W opublikowanym przez koncern Ubisoft materiale wideo (do obejrzenia powyżej) zaprezentowano wszystkie fajerwerki, w tym HBAO+ (Horizon Based Ambient Occlusion), odpowiadające za głębsze cienie i realistyczniejsze cieniowanie, TXAA (Temporal Anti-Aliasing), zmniejszające migotanie i zwiększające wygładzanie obrazu, czy też PCSS (Percentage Closer Soft Shadows), czyli technikę zapewniającą generowane w czasie rzeczywistym cienie i bardziej naturalne krawędzie. Wszystko to sprawi, że Assassin's Creed: Unity będzie po prostu wyglądać lepiej na kartach „Zielonych”.

W tym miejscu warto przypomnieć, że gra do działania wymagać ma silnych PC-tów. Co ciekawe, według Gabriela Graziani, odpowiedzialnego za kontakty ze społecznością, podane kilka dni temu konfiguracje są zachowawcze w przypadku kart graficznych, gdyż tak naprawdę tytuł pożre 4 GB pamięci VRAM, przy czym chodzi zapewne o maksymalne detale z włączonymi wszystkimi efektami. Na pocieszenie pozostaje fakt, że animacja nie będzie zablokowana na poziomie 30 klatek na sekundę.

Premiera produkcji odbędzie się w Polsce 13 listopada na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz oczywiście komputerach osobistych.

Assassin's Creed: Unity - zobacz efekty zarezerwowane dla kart Nvidii - ilustracja #2