Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2018, 15:14

Assassin’s Creed Odyssey - cena gry, obecność Denuvo, godzina rozgrywki

Poznaliśmy ceny wydań cyfrowych Assassin’s Creed Odyssey. Dowiedzieliśmy się także, że gra wykorzysta zabezpieczenia antypirackie Denuvo, a jej premiera w tym roku niekoniecznie oznacza, że seria powróciła do corocznego cyklu wydawniczego. W sieci pojawiły się również nowe zapisy rozgrywki.

Gra ukaże się w październiku. - Assassin’s Creed Odyssey - cena gry, obecność Denuvo, godzina rozgrywki - wiadomość - 2018-06-12
Gra ukaże się w październiku.

Assassin’s Creed Odyssey było jedną z najważniejszych gier wczorajszej konferencji firmy Ubisoft. Mimo to po jej zakończeniu potok informacji związanych z tym projektem wcale nie ustał. Najnowszy zestaw konkretów przyniosło pojawienie się w serwisie Steam strony poświęconej najnowszej odsłonie cyklu.

Ceny i wydania specjalne

Gra dostępna będzie w czterech edycjach cyfrowych – jednej normalnej i trzech specjalnych.

Cyfrowa edycja standardowa (249,90 zł) zawierać ma samą grę.

Cyfrowa edycja Deluxe (289,90 zł) zawierać będzie:

  1. Grę.
  2. Pakiet Deluxe (cztery małe DLC w postaci Kronos Pack, Herald of Dusk Pack, Capricornus Naval Pack oraz Temporary Boost, oferujące różne przydatne przedmioty i bonusy).

Cyfrowa edycja Gold (399,90 zł ) zawierać ma:

  1. Grę.
  2. Przepustkę sezonową na dodatki DLC z nowymi przygodami, w tym misję Sekrety Grecji (ang. The Secrets of Greece), dostępną w dniu premiery gry.

Cyfrowa edycja Ultimate (439,90 zł) zawierać będzie:

  1. Grę.
  2. Pakiet Deluxe.
  3. Przepustkę sezonową wraz z przygodą Sekrety Grecji.

W tym zestawieniu dziwny wydaje się brak pakietu Deluxe w edycji Gold, ale może to być jedynie niedopatrzenie wydawcy.

Analizując powyższe kwoty, należy pamiętać, że ceny wydań pudełkowych mogą być inne. Ponadto bez wątpienia szykowana jest również jakaś wypasiona fizyczna kolekcjonerka.

Warto także przypomnieć, że pre-order jakiegokolwiek wydania gry nagrodzony zostanie dodatkową misją zatytułowaną Niewidomy władca (ang. The Blind King).

Assassin’s Creed Odyssey - cena gry, obecność Denuvo, godzina rozgrywki - ilustracja #2

Denuvo

Z profilu Assassin’s Creed Odyssey wynika również, że pecetowa wersja gry wykorzysta antypirackie zabezpieczenia Denuvo.

Tak samo było w przypadku zeszłorocznego Assassin's Creed Origins. W przypadku tej produkcji DRM zostało ostatecznie pokonane, ale złamanie go zajęło prawie sto dni i przez ten czas tytuł nie był dostępny w wersji pirackiej. Wydawca musiał być zadowolony z tego wyniku, skoro postanowił po raz kolejny skorzystać z Denuvo.

Seria powraca do rocznego cyklu? Niekoniecznie

Do niedawna otrzymywaliśmy każdego roku nową odsłonę cyklu. Po słabym przyjęciu Assassin’s Creed Syndicate firma Ubisoft postanowiła jednak dać cyklowi odpocząć i Assassin's Creed Origins zadebiutowało dwa lata po poprzedniej odsłonie. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, a dodatkowy czas na produkcję wyraźnie wyszedł grze na dobre.

Assassin’s Creed Odyssey ma trafić jednak do sprzedaży w październiku tego roku, czyli dwanaście miesięcy po debiucie Origins. Sugeruje to, że seria powróciła do corocznego cyklu wydawniczego. Prawda jest jednak inna. Szef Ubisoftu, Yves Guillemot, w wywiadzie stwierdził, że terminy premier będą ustalane niezależnie dla każdej odsłony.

Wydanie Assassin’s Creed Odyssey w tym roku jest możliwe dlatego, że odpowiedzialny za ten projekt zespół Ubisoft Quebec pracuje nad nim już od trzech lat. Tyle samo Ubisoft Montreal poświęcił na Origins. Jeśli jakaś przyszła odsłona będzie potrzebowała dodatkowego roku na produkcję, to go dostanie.

Przypomnijmy na koniec, że Assassin’s Creed Odyssey zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 5 października tego roku.

  1. Oficjalna strona serii
  2. To jest Sparta! - Assassin's Creed Odyssey oficjalnie zapowiedziany
  3. Data premiery i mnóstwo potwierdzonych informacji nt. Assassin’s Creed Odyssey