Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2022, 11:38

Gra planszowa Assassin’s Creed trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku

Uniwersum Assassin’s Creed znowu stanie przed nami otworem. Tym razem dzięki grze planszowej.

Jeśli tęskniliście za klimatem renesansowych Włoch, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Gra planszowa Assassin’s Creed: Brotherhood of Venice przeniesie nas do czasów Ezio Auditore da Firenze już pod koniec 2022 roku.

Kultowy tytuł w nowym wcieleniu

W Brotherhood of Venice gracze wcielą się w członków legendarnego bractwa asasynów. Jako zabójcy wykorzystają swoje unikalne umiejętności i sprzęt, aby ustanowić nowy porządek w mieście i stawić czoła Templariuszom. Poznają także wiele osobistości znanych z serii gier Assassin’s Creed.

Kampania fabularna będzie się składać z 26 „wspomnień”, które przeżyjemy w samotności bądź z grupą znajomych. Gra zaoferuje system zapisu, który pozwoli na zmianę liczby graczy na poszczególnych etapach rozgrywki, a poziom trudności będzie skalowalny w zależności od liczby uczestników zabawy.

Co znajdziemy w wersji sklepowej?

Jak podaje BoardGameGeek, wersja detaliczna będzie nieco tańsza i uboższa w zawartość od oryginalnego wydania projektu, który pojawił się na Kickstarterze. Jednak nie martwcie się – rozgrywka oraz wszystkie elementy fabularne będą takie same, jak w pierwowzorze.

Z wersji sklepowej znikną jednak niektóre z droższych komponentów, takie jak 140 figurek. Zostaną one zastąpione tekturowymi odpowiednikami na plastikowych podstawkach.

Gra planszowa Assassin’s Creed trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku - ilustracja #1

W podstawowej wersji gry znajdziemy m.in.:

  • pięć szczegółowych figurek zabójców dla każdego z graczy,
  • 140 tekturowych postaci,
  • sześć sekretnych kopert,
  • ponad 400 kart.

Wykorzystanie mniej kosztownych materiałów pozwoli obniżyć cenę wersji detalicznej. Za standardowy pakiet będziemy musieli zapłacić około 600 zł. Dla porównania na Kickstarterze cena gry wynosi około 1000 zł.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, ale jest na co czekać. Ewidentnie będzie to ogromna i rozbudowana gra, osadzona w niesamowitym i uwielbianym przez wielu uniwersum.