Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2014, 12:07

autor: Orbech

Archaica: The Path of Light – powstaje nowoczesna gra logiczna od polskiego studia TwoMammoths

Młode polskie studio TwoMammoths tworzy tytuł Archaica: The Path of Light, nową grę logiczną. Projekt zapowiada się bardzo interesująco i może okazać się jedną z ciekawszych produkcji ze swojego gatunku stworzoną w ostatnim czasie. Od kilku dni tytuł można wesprzeć w serwisie Wspieram.to.

Lubicie gry logiczne? Jeśli tak, to powstająca Archaica: The Path of Light może was zainteresować.  - Archaica: The Path of Light – powstaje nowoczesna gra logiczna od polskiego studia TwoMammoths - wiadomość - 2014-11-10
Lubicie gry logiczne? Jeśli tak, to powstająca Archaica: The Path of Light może was zainteresować.
Gra Archaica: The Path of Light w skrócie:
  • Producent: TwoMammoths;
  • Gatunek: gra logiczna;
  • Platformy sprzętowe: PC;
  • Data premiery: maj 2015 roku. W styczniu tytuł pojawi się w usłudze wczesnego dostępu.

Gatunek gier logicznych ma swoje wzloty i upadki, jednak młode krakowskie studio TwoMammoths pokazuje, że za pomocą odrobiny kreatywności można stworzyć dobrze zapowiadający się projekt z oryginalnym pomysłem na siebie. Wspomniana firma rozpoczęła pracę nad swoim pierwszym tytułem, czyli Archaica: The Path of Light. Deweloperzy zdążyli zaprezentować swój projekt m.in. podczas tegorocznych targów Digital Dragons oraz Poznań Game Arena 2014, gdzie spotkał się z pozytywnym przyjęciem graczy i mediów.

Rozgrywka w Archaica: The Path of Light ma opierać się na mechanice „laserów i luster” z dynamicznymi zmianami elementów na planszy. Celem gry jest oświetlanie kryształów za pomocą światła, które kierujemy przestawiając różne urządzenia. Co ciekawe, gra zawierać ma elementy fabularne, a jednym z jej największych atutów jest piękna oprawa graficzna. Tytuł powstaje obecnie na komputery osobiste, lecz twórcy zapowiedzieli, że planowana jest również wersja na urządzenia mobilne.

Studio TwoMammoths założyli dwaj bracia – Marcin i Piotr Turecki, a Archaica: The Path of Light jest ich pierwszym wspólnym projektem. Tytuł powstaje na ich autorskim silniku od kwietnia bieżącego roku.

Autorzy wystartowali niedawno z kampanią finansowania społecznościowego w serwisie Wspieram.to. W momencie pisania tej wiadomości uzbierano nieco ponad dwa tysiące złotych (cel podstawowy to 20 900 zł), lecz do zakończenia zbiórki pozostało jeszcze aż 43 dni. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia strony projektu, bliższego zapoznania się z produkcją oraz wsparcia młodych twórców.

Premiera tytułu nastąpi w maju przyszłego roku. Dla osób wspierających przewidywany jest wczesny dostęp do gry już w styczniu.

Na dokładkę prezentujemy wam pierwszy zwiastun gry, a także kilka screenów.