Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 listopada 2022, 18:54

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Nowe wieści o prequelu Mad Maxa; Furiosa będzie brudnym i krwawym widowiskiem

Gwiazda filmu Furiosa, Anya Taylor-Joy, zdradziła kilka szczegółów związanych z nadchodzącym widowiskiem. Według aktorki, jej najnowsze wcielenie będzie najbardziej krwawą i brutalną rolą w dotychczasowej karierze.

Źródło fot. Mad Max: Na drodze gniewu, George Miller, Kennedy Miller Productions, 2015, Ostatniej nocy w Soho, Edgar Wright, Big Talk Productions, 2021
i

Anya Taylor-Joy to bez wątpienia jedna z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia. Artystka po występie w nagrodzonym Złotym Globem serialu Gambit królowej, przebojem wdarła się do ścisłej czołówki gwiazd Hollywood. To z kolei przyniosło jej mnóstwo ofert udziału w rozmaitych projektach. Jednym z nich jest Furiosa, czyli prequel hitowej produkcji Mad Max: Na drodze gniewu z 2015 roku.

Z okazji zakończenia zdjęć do wspomnianego filmu, aktorka udzieliła interesującego wywiadu na łamach portalu IndieWire. W rozmowie z dziennikarzami Taylor-Joy zdradziła, że jej najnowsza rola (artystka wciela się w tytułową Furiosę, którą kilka lat temu portretowała Charlize Theron) to najbardziej krwawe doświadczenie, z jakim przyszło się jej zmierzyć w dotychczasowej karierze. To z kolei pozwala mieć nadzieję na niezwykle brutalne kino akcji.

To zdecydowanie moje najbrudniejsze i najbardziej krwawe wcielenie. Najbardziej komfortowo czuję się, gdy jestem brudna i zakrwawiona, a nie idealnie, prymitywnie wręcz śliczna. Furiosa to mój klimat – wyznała Taylor-Joy.

Artystka przy okazji ujawniła, że portretowanie Furiosy – postaci słynącej z imponujących wyczynów za kierownicą – było niezwykle ciekawym doświadczeniem, bowiem aktorka w życiu prywatnym nie posiada nawet prawa jazdy.

Nie poprowadzę auta, ani nim nie zaparkuję. Potrafię za to zrobić efektowny obrót o 180 stopni siedząc za kierownicą ciężarówki – kontynuowała.

Wracając jednak do samego filmu, oprócz Taylor-Joy na ekranie zobaczymy również Chrisa Hemswortha. Mimo że nie ujawniono jeszcze roli, jaka przypadła mu w widowisku, fani od dawna spekulują, że może to być doskonale znany z poprzedniej odsłony antagonista – Wieczny Joe. Ostatni wywiad aktora zdaje się potwierdzać, że będzie on pełnił w opowieści rolę nieoczywistego czarnego charakteru.

To bardzo skomplikowany, nieco zły osobnik. [...] Tak, [grając] nie wierzysz, że jesteś zły. Mówię, że od samego początku znajdowałem sposoby, by bronić jego czynów i wczuwać się w nie i rozumieć je tak, jak musiałem. To była moja praca. Ale tak, jest w nim światło i mrok, z którymi wcześniej nie igrałem – zdradził aktor w rozmowie z Vanity Fair.

Na koniec przypomnijmy, że Furiosa zawita na dużych ekranach 24 maja 2024 roku.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej