filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 listopada 2022, 18:54

autor: Kamil Kleszyk

Nowe wieści o prequelu Mad Maxa; Furiosa będzie brudnym i krwawym widowiskiem

Gwiazda filmu Furiosa, Anya Taylor-Joy, zdradziła kilka szczegółów związanych z nadchodzącym widowiskiem. Według aktorki, jej najnowsze wcielenie będzie najbardziej krwawą i brutalną rolą w dotychczasowej karierze.

Źródło fot. Mad Max: Na drodze gniewu, George Miller, Kennedy Miller Productions, 2015, Ostatniej nocy w Soho, Edgar Wright, Big Talk Productions, 2021
i

Anya Taylor-Joy to bez wątpienia jedna z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia. Artystka po występie w nagrodzonym Złotym Globem serialu Gambit królowej, przebojem wdarła się do ścisłej czołówki gwiazd Hollywood. To z kolei przyniosło jej mnóstwo ofert udziału w rozmaitych projektach. Jednym z nich jest Furiosa, czyli prequel hitowej produkcji Mad Max: Na drodze gniewu z 2015 roku.

Z okazji zakończenia zdjęć do wspomnianego filmu, aktorka udzieliła interesującego wywiadu na łamach portalu IndieWire. W rozmowie z dziennikarzami Taylor-Joy zdradziła, że jej najnowsza rola (artystka wciela się w tytułową Furiosę, którą kilka lat temu portretowała Charlize Theron) to najbardziej krwawe doświadczenie, z jakim przyszło się jej zmierzyć w dotychczasowej karierze. To z kolei pozwala mieć nadzieję na niezwykle brutalne kino akcji.

To zdecydowanie moje najbrudniejsze i najbardziej krwawe wcielenie. Najbardziej komfortowo czuję się, gdy jestem brudna i zakrwawiona, a nie idealnie, prymitywnie wręcz śliczna. Furiosa to mój klimat – wyznała Taylor-Joy.

Artystka przy okazji ujawniła, że portretowanie Furiosy – postaci słynącej z imponujących wyczynów za kierownicą – było niezwykle ciekawym doświadczeniem, bowiem aktorka w życiu prywatnym nie posiada nawet prawa jazdy.

Nie poprowadzę auta, ani nim nie zaparkuję. Potrafię za to zrobić efektowny obrót o 180 stopni siedząc za kierownicą ciężarówki – kontynuowała.

Wracając jednak do samego filmu, oprócz Taylor-Joy na ekranie zobaczymy również Chrisa Hemswortha. Mimo że nie ujawniono jeszcze roli, jaka przypadła mu w widowisku, fani od dawna spekulują, że może to być doskonale znany z poprzedniej odsłony antagonista – Wieczny Joe. Ostatni wywiad aktora zdaje się potwierdzać, że będzie on pełnił w opowieści rolę nieoczywistego czarnego charakteru.

To bardzo skomplikowany, nieco zły osobnik. [...] Tak, [grając] nie wierzysz, że jesteś zły. Mówię, że od samego początku znajdowałem sposoby, by bronić jego czynów i wczuwać się w nie i rozumieć je tak, jak musiałem. To była moja praca. Ale tak, jest w nim światło i mrok, z którymi wcześniej nie igrałem – zdradził aktor w rozmowie z Vanity Fair.

Na koniec przypomnijmy, że Furiosa zawita na dużych ekranach 24 maja 2024 roku.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej