Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 czerwca 2022, 13:34

autor: Ania Orzech

To anime zainspirowało Stranger Things

Stranger Things braci Duffer skradło serca fanów horrorów na całym świecie. Nie od dziś wiadomo, że hit Netflixa czerpie inspiracje z wielu klasycznych produkcji. Wiedzieliście jednak, że do powstania serialu przyczyniło się anime?

Netflix/materiały promocyjne, studio Arms

Premiera pierwszej części czwartego sezonu Stranger Things za nami. Serial zgromadził ogromną rzeszę fanów, którzy z zainteresowaniem śledzą losy swoich ulubionych bohaterów. Co ciekawe, jedną z wielu inspiracji, jakich możemy doszukać się w serii, jest anime Elfen Lied.

Stranger Things czerpie inspiracje z anime Elfen Lied

W 2016 roku w wywiadzie dla Daily Beast twórcy Stranger Things, Matt i Ross Duffer, opowiedzieli o tym, co zainspirowało ten niezwykle popularny serial. Jako odniesienie do postaci Jedenastki często przywoływany jest bohater filmu Akira z 1988 roku, jednak bracia Duffer twierdzą, że większą inspirację stanowiła tutaj postać Lucy z serialu anime Elfen Lied.

Jak wyjaśnił Matt Duffer:

Było tam wiele rzeczy, które naprawdę mi się podobały i które trafiły do serialu, szczególnie te związane z postacią Jedenastki.

Jedenastka i jej podobieństwo do Lucy z Elfen Lied

Elfen Lied to serial anime stworzony na podstawie mangi autorstwa Lynn Okamoto. Fabuła tej serii skupia się na historii tajemniczych istot zwanych "Diclonius", które zagrażają ludzkości. Jednym z tych niebezpiecznych stworzeń jest młoda dziewczyna o imieniu Lucy.

Zarówno Jedenastka ze Stranger Things, jak i Lucy, wychowywały się w laboratorium, były obiektem eksperymentów ze względu na swoje telekinetyczne zdolności, uciekły ze swojego więzienia zabijając przy tym wiele osób i zakochały się w napotkanym na ich drodze chłopcu.

Podobieństwo łączy Jedenastkę także z inną bohaterką Elfen Lied, Naną. Obie miały numery zamiast imion, swojego opiekuna nazywały ”tatą” i nie chciały krzywdzić zwierząt.

Stranger Things i Elfen Lied mają więc podobne motywy, jednak pomimo iż hit Netflixa to produkcja aktorska, anime jest o wiele bardziej mroczne i brutalne.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Jeśli zastanawiacie się, co obejrzeć w oczekiwaniu na finałowe odcinki Stranger Things i chcielibyście bliżej zapoznać się z jedną z inspiracji braci Duffer, to Elfen Lied będzie idealną propozycją.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTubetvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie..