Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 października 2014, 08:01

Angry Birds Star Wars II – nowe poziomy i bohaterowie w aktualizacji

Studio Rovio wypuściło darmową aktualizację do gry Angry Birds Star Wars II. Łatka została zainspirowana serialem animowanym Star Wars: Rebels i oferuje pokaźny zestaw dodatkowych poziomów oraz postaci.

Studio Rovio wyrobiło sobie opinię zespołu, który wspiera swoje gry przez długie lata darmowymi aktualizacjami. Nawet pierwsza odsłona Angry Birds każdego roku wciąż może liczyć na nowe materiały. Nie inaczej jest w przypadku jednej z najnowszych produkcji z tej serii, czyli Angry Birds Star Wars II. Tytuł właśnie otrzymał potężnego patcha z dodatkową zawartością zainspirowana nadchodzącym serialem animowanym Star Wars: Rebels.

Aktualizacja zawiera 24 nowe poziomy związane z fabułą serialu oraz 12 dodatkowych postaci wyposażonych we własne umiejętności specjalne. Ponadto wprowadzono 16 map z wyzwaniami typu „Master of Destiny”, gdzie sami wybieramy drużynę ptaków, próbując obmyślić najskuteczniejsze kombinacje do danego zadania. Warto dodać, że łatka tradycyjnie dostępna jest za darmo dla wszystkich posiadaczy Angry Birds Star Wars II, zarówno na iOS, jak i Androidzie. Na razie nie wiemy, kiedy łatka pojawi się na Windows Phone

Przypomnijmy, że Angry Birds Star Wars II zadebiutowało we wrześniu zeszłego roku. Tak jak większość odsłon tego cyklu jest to gra zręcznościowo-logiczna, w której wykorzystujemy ptaki niczym kule armatnie i wystrzeliwując je z procy atakujemy wrogów oraz struktury, za którymi się chowają. Produkcja stanowi humorystyczne spojrzenie na uniwersum Gwiezdnych Wojen, obsadzając ptaki w roli dzielnych rebeliantów, a świniaki odgrywają tutaj stronników ciemnej strony mocy. W porównaniu z pierwszym Angry Birds Star Wars wprowadzono sporo zmian i ulepszeń. Twórcy nie ograniczyli się tylko do starszej trylogii i sięgnęli również po trzy prequele. W rezultacie wśród postaci pojawiły się takie sławy jak Darth Maul, Mace Windu, Jango Dett, Generał Grevious czy młody Anakin. Ponadto twórcy zainspirowali się szalenie popularną konsolową serią Skylanders i zintegrowali swoje dzieło z plastikowymi figurkami. Po zakupie każdej z tych zabawek wystarczy położyć ją na kamerze naszego urządzenia mobilnego, a bohater zostanie aktywowany w wirtualnym świecie.

Natomiast Star Wars: Rebels to nowy serial animowany, którego akcja osadzona jest na pięć lat przed wydarzeniami z filmowego Epizodu IV. Opowiada on historię drużyny bohaterów, którzy łączą się siły przeciwko Imperium, stając się jedną z pierwszych grup oporu. Produkcja ma opowiedzieć historię początków Rebelii, a pierwszy sezon zamknie się w 16 odcinkach. Poniżej wklejamy zwiastun: