Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2022, 22:00

Nowa Amnesia rzuci nas z bronią do bunkra z I wojny światowej; zobacz trailer

Studio Frictional Games zapowiedziało grę Amnesia: The Bunker, będącą kolejną odsłoną kultowej serii survival horrorów. Na graczy czeka sporo nowości, a także mroczny pierwszowojenny bunkier. Ponadto udostępniono pierwszy trailer i częściowe wymagania sprzętowe na PC.

Źródło fot. Frictional Games.
i

Seria Amnesia od studia Frictional Games doczeka się kolejnej odsłony – i to niebawem. Deweloper zapowiedział dziś grę o nazwie Amnesia: The Bunker. Będzie ona – a jakże – pierwszoosobowym survival horrorem, w którym przyjdzie nam uciec przed złem czyhającym w opuszczonym bunkrze z czasów I wojny światowej.

Nie poznaliśmy jeszcze konkretnej daty premiery tytułu, ale Frictional Games zapewniło, że ukaże się on w marcu 2023 roku na PC, XOne, XSX/S, PS4 (i najprawdopodobniej na PS5 w ramach wstecznej kompatybilności).

Zapowiedź Amnesii: The Bunker została zwieńczona poniższym trailerem – krótkim, lecz treściwym. Niestety wygląda na to, że tytuł nie otrzyma polskiej wersji językowej.

Amnesia z bronią

Z opisów gry zamieszczonych na jej oficjalnej stronie oraz na Steamie możemy się dowiedzieć, że rozgrywka w Amnesii: The Bunker będzie odbiegać od tego, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie odsłony serii. Przede wszystkim protagonista – francuski żołnierz Henri Clement – otrzyma rewolwer. Przyda się on jednak głównie w sytuacjach podbramkowych, gdyż ilość amunicji ma być mocno ograniczona.

Oprócz broni palnej dostępne będą także granaty, świetnie sprawdzające się zwłaszcza w eliminowaniu większych grup słabszych wrogów. O ile, rzecz jasna, uznamy, że warto narobić hałasu, by się ich pozbyć.

Nowa Amnesia rzuci nas z bronią do bunkra z I wojny światowej; zobacz trailer - ilustracja #1

Źródło: Amnesia: The Bunker / Steam.

Nowa Amnesia rzuci nas z bronią do bunkra z I wojny światowej; zobacz trailer - ilustracja #2

Źródło: Amnesia: The Bunker / Steam.

Potwór na miarę Obcego

Ponadto bohater będzie miał do dyspozycji rozmaite narzędzia – w tym hałaśliwą latarkę na dynamo – a znajdowane zasoby wykorzysta do stworzenia innych przydatnych przedmiotów. Wszystko to ma mu umożliwić przetrwanie w nierównej konfrontacji z „dynamicznym, wszechobecnym potworem, który reaguje na jego działania” – i żywcem przypomina Obcego z Alien: Isolation, przynajmniej „na papierze”. Nie zabraknie również pomniejszych maszkar.

Nowa Amnesia rzuci nas z bronią do bunkra z I wojny światowej; zobacz trailer - ilustracja #3

Źródło: Amnesia: The Bunker / Steam.

Nowa Amnesia rzuci nas z bronią do bunkra z I wojny światowej; zobacz trailer - ilustracja #4

Źródło: Amnesia: The Bunker / Steam.

Nieliniowa rozgrywka

Świat gry ma być półotwarty, lecz niewykluczone, że jego dogłębne poznanie będzie wymagało kilkukrotnego ukończenia tytułu. Czas ma bowiem działać na niekorzyść protagonisty, a jego działania poniosą za sobą jakoby nieoczywiste konsekwencje, które mają zachęcić do wielokrotnego przechodzenia produkcji.

Nowa Amnesia rzuci nas z bronią do bunkra z I wojny światowej; zobacz trailer - ilustracja #5

Źródło: Amnesia: The Bunker / Steam.

Ponadto na karcie gry na Steamie pojawiły się już częściowe wymagania sprzętowe Amnesii: The Bunker na PC. Znajdziecie je poniżej.

Amnesia: The Bunker – minimalne wymagania sprzętowe na PC

  • Procesor: Intel Core i3 / AMD FX 2,4 GHz
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 460 / AMD Radeon HD 5750 z 1 GB pamięci VRAM
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • System operacyjny: Windows 7, 8 lub 10 w wersji 64-bit
  • Miejsce na dysku: 35 GB (HDD/SSD)

Amnesia: The Bunker – zalecane wymagania sprzętowe na PC

  • Procesor: Intel Core i5 / AMD Ryzen 5
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 680 z 2 GB pamięci VRAM / AMD Radeon RX 580 z 4 GB pamięci VRAM
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • System operacyjny: Windows 7, 8 lub 10 w wersji 64-bit
  • Miejsce na dysku: 35 GB (HDD/SSD)

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej