Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 6 sierpnia 2019, 11:25

autor: AlexB

Amazon szykuje serialowy remake horroru Event Horizon

Amazon zapowiedział serial na podstawie Event Horizon (Ukrytego wymiaru w polskim tłumaczeniu) – horroru science fiction w reżyserii Paula W.S. Andersona z 1997 roku. Ma go stworzyć Adam Wingard, znany między innymi z Gościa oraz ostatniego Blair Witch.

Amazon chce przyciągnąć do siebie fanów science fiction. Nie tak dawno uratował on od skasowania The Expanse, a teraz zapowiedział coś w pewnym sensie nowego – serial Event Horizon (via Variety). Dlaczego „w pewnym sensie”? Otóż powstaje on na podstawie horroru science-fiction z 1997 roku, który w polskim tłumaczeniu nosi nazwę Ukryty wymiar, wyreżyserowanego przez późniejszego twórcę filmowego cyklu Resident Evil Paula W.S. Andersona.

Oryginalne Event Horizon nie jest wielkim dziełem kinematografii, lecz posiada swoje grono miłośników. - Amazon szykuje serialowy remake horroru Event Horizon - wiadomość - 2019-08-06
Oryginalne Event Horizon nie jest wielkim dziełem kinematografii, lecz posiada swoje grono miłośników.

Serialowe Event Horizon od Amazonu powstanie we współpracy z Paramount Television. Producentem wykonawczym i reżyserem będzie Adam Wingard. Jest on odpowiedzialny za takie tytuły, jak Gość, Blair Witch z 2016 roku, Notatnik śmierci czy nadchodzące Godzilla vs. Kong. W ekipie twórców znaleźli się również między innymi Larry Gordon i Lloyd Levin, którzy byli także zaangażowani w prace nad pierwowzorem. Data premiery serialu nie jest jak na razie znana.

Akcja oryginalnego Event Horizon, w którym możemy zobaczyć takie gwiazdy, jak Laurence Fishburne czy Sam Neill, toczy się w roku 2047 roku. Ekipa badawczo-ratunkowa z Ziemi wyrusza na poszukiwanie tytułowego statku kosmicznego, który siedem lat wcześniej zaginął gdzieś w pobliżu granic Układu Słonecznego tuż po tym, jak jego załoga próbowała uruchomić silnik grawitacyjny. Po odnalezieniu wraku okrętu okazuje się, że nie ma na nim śladu życia. Na domiar złego, szybko zaczynają dziać się bardzo niepokojące rzeczy.

Warto wspomnieć, że Event Horizon miał pewien wpływ na branżę gier. Wyraźną inspirację filmem czuć w pierwszej odsłonie serii Dead Space, w której bohaterowie również trafiają na niezbyt przyjazny pokład statku kosmicznego. Do produkcji Andersona nawiązywali także twórcy kultowego cyklu Silent Hill.

  1. Amazon Prime Video – oficjalna strona
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.