Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2020, 14:11

autor: Bartosz Woldański

Allegro wprowadzi zakaz handlu kontami z grami

Allegro ogłosiło istotne zmiany w swoim regulaminie, które zostaną wprowadzone w życie na początku stycznia 2021 roku. Jedną z nich będzie zakaz sprzedaży kont z grami, takich jak Steam, Epic Games Store czy PlayStation Network.

Na Allegro.pl od lat jesteśmy zasypywani ofertami kont z grami za kilka czy kilkanaście złotych, które są sprzeczne z postanowieniami licencji takich sklepów cyfrowej dystrybucji jak Steam czy Epic Games Store. Ten proceder zostanie ukrócony na wspomnianej platformie przez wprowadzenie od 4 stycznia zakazu handlu nimi. Nadchodząca zmiana najbardziej uderzy w handlarzy masowo sprzedających nieograniczony dostęp do gier w ramach współdzielonego konta.

Allegro wprowadzi zakaz handlu kontami z grami - ilustracja #1
Zakaz handlu kontami z grami wejdzie w życie 4 stycznia przyszłego roku. Źródło: Allegro.pl.

W zapisie w nowym regulaminie Allegro poinformowano, że nie będzie możliwa odsprzedaż żadnej formy dostępu do takich kont z grami jak Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay (Ubisoft Connect), Origin, PlayStation Network, Xbox Live. Co więcej, dotyczy on także muzycznych platform streamingowych pokroju Spotify i Tidal. Z pełną listą zmian możecie zapoznać się pod poniższym odnośnikiem.