Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 grudnia 2020, 14:14

autor: Adrian Werner

Wonder Woman 1984 zbiera pozytywne recenzje. Zobacz początek filmu

W sieci zaroiło się od recenzji Wonder Woman 1984. Są one w większości pozytywne i film ma stanowić godną kontynuację pierwowzoru. Wypuszczono również pierwsze trzy minuty obrazu.

Wkrótce na ekrany amerykańskich kin wejdzie Wonder Woman 1984. W sieci pojawiło się już sporo recenzji i wynika z nich, że film spełnia pokładane w nim nadzieje.

Według serwisu Rotten Tomatoes 89% profesjonalnych krytyków wypowiada się o produkcji pozytywnie. W przypadku pierwszej odsłony cyklu było to 93%. Średnia ocen WW84 według strony Metacritic wynosi 67%. Warto tutaj wyjaśnić, że recenzenci filmowi są generalnie bardziej surowi niż ci pracujący w branży gier, dlatego taki wynik klasyfikowany jest jako „ogólnie pozytywny odbiór”, podczas gdy w przypadku gier byłby uznany za porażkę. Pierwsza Wonder Woman może pochwalić się średnią na poziomie 76%.

Z recenzji wynika, że jest to przyjemna superprodukcja, która nie zawiedzie oczekiwań fanów gatunku i stanowi miłe zakończenie roku dla miłośników srebrnego ekranu. Krytycy nie kryją, że film nie zachwyci nikogo ambitnym scenariuszem, ale chwalą humor oraz sceny akcji. Dobre opinie zbierają także cztery główne postacie, zarówno te stojące po stronie dobra (Wonder Woman i Steve Trevor), jak i złoczyńcy (Maxwell Lord oraz Cheetah).

W sumie z recenzji wyłania się obraz filmu, który przypadnie do gustu fanom pierwszej części. Sequel ma zresztą powtarzać niektóre błędy pierwszej Wonder Woman, w tym słabszy trzeci akt fabuły.

Wonder Woman 1984 trafi do amerykańskich kin 25 grudnia. Premiera będzie miała jednak ograniczony charakter, wymuszony pandemią koronawirusa. Z tego powodu wytwórnia Warner Bros. zdecydowała, że tego samego dnia film zadebiutuje w serwisie streamingowym HBO Max, gdzie będą mogli go obejrzeć wszyscy abonenci bez dodatkowych opłat. Ruch ten musiał spotkać się z dobrą reakcją widzów, gdyż ostatecznie firma zdecydowała, że w ten sposób wypuści także wszystkie obrazy, których premiera planowana jest na przyszły rok.

Niestety, na HBO Max w Polsce poczekamy do drugiej połowy 2021 r. W naszym kraju Wonder Woman 1984 ma zadebiutować w kinach 22 stycznia.

  1. Oficjalna strona filmowej serii Wonder Woman