Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2023, 17:30

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Alan Wake 2 wygląda zjawiskowo i wreszcie ma oficjalną datę premiery [Aktualizacja]

Na PlayStation Showcase pojawił się Alan Wake 2. Sequel survival horroru studia Remedy prezentuje się zjawiskowo i ma wreszcie oficjalną datę premiery.

Źródło fot. Remedy
i

Aktualizacja

Sam Lake ze studia Remedy za pośrednictwem Twittera poinformował, że w trakcie pokazu Summer Game Fest (8 czerwca) zostanie zaprezentowany gameplay z Alana Wake’a 2. W tym samym czasie prasa ma zobaczyć dłuższy, „surowy” fragment rozgrywki.

Oryginalna wiadomość (24 maja)

Zorganizowana przez firmę Sony prezentacja PlayStation Showcase przyniosła moment, na który z niecierpliwością czekali fani studia Remedy. Podczas pokazu mogliśmy obejrzeć nowy zwiastun Alana Wake’a 2, czyli kontynuacji kultowego survival horroru z 2010 roku.

  1. Zwiastun prezentował się spektakularnie, pozwalając nam zobaczyć zarówno generowane na silniku scenki przerywnikowe, jak i fragmenty rozgrywki.
  2. Trailer pokazuje, że tym razem w kampanii nie będziemy kierowali jedynie Alanem. Pojawią się również sekwencje, w których wcielimy się w agentkę FBI badającą sprawę tajemniczych morderstw.
  3. Zwiastun ujawnił także datę premiery gry – Alan Wake 2 ukaże się 17 października tego roku.

Seria rytualnych morderstw zagraża Bright Falls, społeczności małego miasteczka otoczonego dziką przyrodą północno-zachodniego Pacyfiku. Anderson, znakomita agentka FBI, znana z rozwiązywania niemożliwych spraw, przybywa, by zbadać pewne morderstwo. Wkrótce sytuacja zaczyna zmieniać się w koszmar. W jakiś niezbadany sposób wszystkie poszlaki wydają się prowadzić do Alana Wake'a, pisarza horrorów, który zaginął 13 lat temu.

Jak utrzymują twórcy, w Alana Wake’a 2 bez przeszkód będą mogły zagrać osoby, które nie poznały wydarzeń z pierwszej części.

Było dla nas ważne, aby stworzyć przystępne doświadczenie dla nowych graczy, nie zapominając o naszych długoletnich fanach – czytamy w komunikacie Remedy.

Ponadto deweloperzy przekonują, że podczas tworzenia sequela bardzo ważne dla nich było poszanowanie podstawowych zasad survival horroru – mieli sprawić, by rozgrywka była wymagająca dla doświadczonych graczy, a jednocześnie łatwa dla tych, którzy chcą skupić się na czerpaniu przyjemności z bogatej warstwy fabularnej gry.

Być może niektórym z Was nie umknął ten szczegół, ale w pewnym momencie powyższego materiału na ekranie pojawił się nikt inny jak Sam Lake – deweloper z Remedy, który przed laty portretował kultowego Maxa Payne’a.

Warto dodać, że na zwiastunie wspomniano jedynie o wersji na PlayStation 5, ale to tylko dlatego, że materiał pokazano na imprezie firmy Sony. W rzeczywistości już od zeszłego roku wiadomo, że gra ukaże się także na PC oraz konsolach Xbox Series S i Xbox Series X. Wydawcą będzie firma Epic Games.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej