Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2020, 17:40

autor: Karol Laska

Aktualizacja PS5 w końcu pokazuje wersję gry

Najnowsza aktualizacja systemu PlayStation 5 dodała komunikat, który prosi użytkowników o potwierdzenie, jaką dokładnie wersję gry chcą uruchomić.

Wsteczna kompatybilność PlayStation 5 względem PlayStation 4 pozwala na uruchamianie starszych tytułów na next-genowej konsoli Sony. Niektóre gry minionej generacji działają na PS5 w lepszej rozdzielczości oraz płynności, jak na przykład Ghost of Tsushima.

W związku z tymi opcjami weszła właśnie cicha aktualizacja systemu PlayStation, w której uwzględniono w końcu bardzo ważną funkcję, a mianowicie okno dialogowe, które pojawia się przed uruchomieniem danej produkcji i zawiera pytanie o to, jaką wersję gry chcemy włączyć – tę na PS4 czy tę na PS5. Nowość zauważył jeden z użytkowników Twittera, Tidux, i podzielił się w sieci swoim screenem.

Aktualizacja PS5 w końcu pokazuje wersję gry - ilustracja #1
Oto wspomniany komunikat.

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej