filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 sierpnia 2023, 21:14

autor: Marcin Nic

Ahsoka wprowadzi do Gwiezdnych wojen zupełnie nowych złoczyńców. Kim są Baylan Skoll i Shin Hati?

Premiera serialu Ahsoka zbliża się wielkimi krokami. Wraz z nią do uniwersum Gwiezdnych wojen wprowadzone zostaną nowe postacie - Baylan Skoll oraz Shin Hati. Co o nich wiemy?

Źródło fot. Ahsoka, Dave Filoni, Lucasfilm, 2023
i

Premiera Ahsoki zbliża się wielkimi krokami. Z pierwszych zwiastunów serialu dowiedzieliśmy się, że grana przez Rosario Dawson bohaterka będzie musiała zmierzyć z nowymi antagonistami, wprowadzonymi specjalnie do tej produkcji ze świata Star Wars. Co wiemy na temat Baylana Skolla oraz Shin Hati?

Baylan i Shin to najemnicy

Do tej pory dowiedzieliśmy, że Baylan i Shin są najemnikami pracującymi na usługach Morgan Elsbeth, która pierwszy raz pojawiła się w Mandalorianinie. Zostali oni wynajęci w celu znalezienia Admirała Thrawna.

Baylan przeżył Rozkaz 66 i wie o Anakinie Skywalkerze

Oficjalny zwiastun Ahsoki sugeruje, że Baylan znał mistrza tytułowej bohaterki – Anakina Skywalkera. Całkiem możliwe, że była padawanka już wcześniej na swojej drodze spotkała nowego antagonistę. Wszak należeli oni do tego samego zakonu. Wiadomo jednak, że Baylan nie jest już Jedi, prawdopodobnie wydarzenia związane z Rozkazem 66 sprawiły, że w wyniku traumy przeszedł swego rodzaju metamorfozę.

Shin jest uczennicą Baylana

Na ujęciach, na których widzimy Shin, można zauważyć, że nosi ona warkocz padawana, czyli tak naprawdę znak rozpoznawalny wszystkich adeptów pobierających nauki od swoich mistrzów Jedi. Zważywszy na fakt, że Baylan i Shin wspólnie pracują dla wyżej wspomnianej Morgan Elsbeth, można domniemywać, że będziemy mieli do czynienia z relacją mistrz-uczennica.

Baylan i Shin władają pomarańczowymi mieczami świetlnymi

Obydwaj antagoniści wprowadzają do Ahsoki niespotykaną dotąd w kanonie Gwiezdnych wojen rzecz. Władają oni bowiem pomarańczowymi mieczami świetlnymi, których na próżno szukać w poprzednich produkcjach. Aczkolwiek z cyklu książek Star Wars Legends wiemy, że kolor ten wybierany był przez osoby identyfikujące się jako „szarzy Jedi”, którzy nie opowiadali się tylko po Jasnej lub Ciemnej stronie Mocy.

Na koniec przypomnijmy, że Ahsoka zadebiutuje na platformie Disney+ już 23 sierpnia. W roli opisywanych złoczyńców zobaczymy Raya Stevensona oraz Ivannę Sakhno.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w końcu wylądował w GRYOnline.pl. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Miłośnik NBA, który uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej