Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2020, 13:29

autor: Adrian Werner

Age of Empires 2 Definitive Edition dostało tryb battle royale

Ukazał się patch 42848 do Age of Empires II: Definitive Edition. Wprowadza on m.in. tryb battle royale i event z okazji pierwszych urodzin gry.

PATCH 42848 TO M.IN.:
  • tryb battle royale,
  • ulepszenia interfejsu i SI,
  • zmiany w balansie rozgrywki,
  • urodzinowy event.

W zeszłym tygodniu minął rok od premiery Age of Empires II: Definitive Edition, czyli odświeżonej wersji klasycznego RTS-a. Mimo to autorzy nie zamierzają zwolnić tempa rozwoju projektu. Gra właśnie otrzymała kolejną aktualizację z nową zawartością. To już 21. łatka wypuszczona do tego tytułu.

Patch opatrzony jest numerem 42848 i jego największą atrakcją jest dodanie trybu battle royale. W nim zaczynamy z dwoma bohaterami, którzy muszą szybko dokonać zwiadu okolicznych terenów i zająć puste budynki, co pozwala uzyskać dostęp do produkowanych przez nie surowców i jednostek. W trakcie potyczek przestrzeń na mapie dostępna do rozgrywki ulega stopniowemu zmniejszaniu. Zabawa toczy się aż na polu bitewnym pozostanie tylko jedna armia.

Patch wprowadza także ulepszenia interfejsu, które mają ułatwić organizowanie meczów i wybór frakcji. Zmieniono także lekko reguły niektórych trybów multiplayer.

Aktualizacja przynosi również wiele poprawek balansu rozgrywki. Z trzydziestu pięciu dostępnych w grze cywilizacji, zmiany w jednostkach i technologiach wprowadzono w dziewiętnastu. Ulepszono także optymalizację, zwłaszcza pod katem późnych stadiów meczów, tak aby ograniczyć spowolnienia w sytuacjach, gdy na mapach znajduje się dużo jednostek. Ponadto dzięki patchowi sztuczna inteligencja ma lepiej radzić sobie w starciach z graczami.

Wraz z wypuszczeniem aktualizacji ruszył także nowy event, który potrwa do 1 grudnia. Wydarzenie zorganizowano z okazji pierwszych urodzin Age of Empires 2 Definitive Edition. Pozwala ono odblokować wiele przedmiotów kosmetycznych.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Age of Empires 2: Definitive Edition. Jeśli się starzeć, to tylko z godnością!