Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2020, 13:42

autor: aadamus

AC: Valhalla - patch 1.1.0 przygotowuje grę do wydarzenia Yule Festival

Dziś do AC: Valhalla trafił patch 1.1.0. Aktualizacja naprawia szereg błędów występujących w grze oraz dodaje wsparcie pod mające się pojawić w późniejszym czasie budowanie osad i wydarzenie Yule Festival.

Dziś o 13:00 czasu polskiego do Assassin's Creed: Valhalla trafiła aktualizacja opatrzona numerem 1.1.0. Oprócz naprawy istniejących błędów stwarza ona podstawy pod rozbudowę osad oraz wydarzenie Yule Festival. Patch zadebiutował równocześnie na wszystkich platformach sprzętowych, a jego rozmiary są następujące:

  • Xbox Series X|S: 6,3 GB
  • Xbox One: 5,7 GB
  • PlayStation 5: 2,46 GB
  • PlayStation 4: 2,4 GB
  • PC: 5,6 GB

Do najważniejszych elementów, które wprowadza aktualizacja, można bezsprzecznie zaliczyć podstawy pod rozbudowę osad oraz Yule Festival. Obecnie nie zdradzono żadnych szczegółów związanych z tymi aspektami rozgrywki (mają one zostać opisane w późniejszym terminie). Wiadomo jednak, że wspomniane wydarzenie ma być ograniczone czasowo i pozwoli zdobyć limitowane nagrody.

Oprócz tego łatka niweluje szereg błędów, które mogły występować w grze. Poprawiono między innymi problemy z NPC. Wyeliminowano błędy związane z ich animacjami oraz zachowaniem. Po aktualizacji przestaną między innymi „ścinać” powietrze zamiast zbóż.

Również zwierzęta doczekały się poprawek. Ryby przestaną pływać na boku, a konie będą uciekać po uderzeniu ich pochodnią. Wyeliminowano także dość specyficzny błąd, który powodował, że łódź saksońska znikała podczas wsiadania, jeśli wcześniej uderzyła w rumaka.

Oprócz tego poprawiono szereg innych błędów powiązanych z zadaniami fabularnymi, walką czy też zdolnościami Eivora.

  1. Recenzja Assassin's Creed Valhalla - to jest Asasyn, którego szukacie
  2. Assassin’s Creed: Valhalla – poradnik
  3. Assassin’s Creed: Valhalla – strona oficjalna