Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2020, 19:42

AC Valhalla - kontrowersje wokół płci głównej postaci

Kilka dni temu pewien włoski ilustrator podzielił się ze swoimi odbiorcami informacją o tym, że oryginalnie w Assassin's Creed: Valhalla mieliśmy grać tylko kobietą. Doniesieniom tym zaprzeczył jednak Darby McDevitt - autor scenariuszy do kilku części cyklu.

AC Valhalla - kontrowersje wokół płci głównej postaci - ilustracja #1
Pojawiły się kontrowersje wokół kanonicznej płci głównego bohatera AC: Valhalla.

Kilka dni temu włoski ilustrator Sebastian Dell'Aria za pośrednictwem swojego konta na Twitterze podzielił się ciekawą historią dotyczącą nadchodzącego Assassin’s Creed: Valhalla. Według jego znajomego (nie chce podawać tożsamości), który podobno kontaktował się z byłym dyrektorem kreatywnym produkcji Ashrafem Ismailem, oryginalnie w najnowszej odsłonie AC główna postać, w którą wcieli się gracz, była tworzona wyłącznie jako kobieta. Jej męski odpowiednik nie był brany pod uwagę przez długi czas, dopóki „wyżej postawieni ludzie” nie stwierdzili, że chcą, by w grze była dostępna postać mężczyzny, ponieważ sama płeć żeńska nie sprzedałaby produkcji tak dobrze. Dowodem na kanoniczność bohaterki ma być fakt, iż skandynawskie imię Eivor nadawane jest właśnie kobietom (potwierdzają to dane z serwisu BabyNames).

Cała sprawa, chociaż z początku może wydawać się dość kontrowersyjna, to jednak wcale nie jest tak „zero-jedynkowa”. W wątku na forum Reddit wypowiedział się Darby McDevitt, autor scenariuszy do kilku części serii Assassin’s Creed (w tym Valhalli). Według niego opisana powyżej sytuacja jest nieprawdziwa, a twórcy od początku projektowali nową odsłonę z myślą o obu wersjach bohatera. Dodał również, że historia prowadzona jest w taki sposób, iż niemożliwe byłoby po prostu dodanie męskiego odpowiednika postaci na końcowym etapie prac. Deweloperzy doskonale wiedzieli o polityce Ubisoftu, o której zresztą pisaliśmy już w 2018 roku. To wtedy Scott Philips, reżyser gry Assassin's Creed: Odyssey, zdradził, że możliwość wyboru płci głównego bohatera na stałe zagości w cyklu.

Na ten moment ciężko przyznać jednej ze stron rację. McDevitt twierdzi, że dogłębnie poznając tajemnice, jakie skrywa produkcja, będzie dało się stwierdzić, że całość faktycznie od początku była tworzona dla obu postaci. Przypomnijmy, że w Assassin’s Creed: Valhalla zagramy 17 listopada tego roku na komputerach osobistych oraz PlayStation 4 i Xboksie One. Tytuł ukaże się również na konsolach nowej generacji. Na koniec prezentujemy Wam udostępniony dzisiaj trailer poświęcony soundtrackowi, którego przyjdzie nam słuchać podczas rozgrywki.