Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2021, 11:04

autor: hexx0

Trailer Abandoned w sierpniu? Nowa data premiery specjalnej aplikacji

Studio Blue Box Game podało nową datę premiery aplikacji dedykowanej grze Abandoned. Jeśli nie zostanie ona po raz kolejny zmieniona, być może w sierpniu wreszcie zobaczymy trailer produkcji.

Aplikacja dedykowana Abandoned, czyli projektowi tajemniczego studia Blue Box Game, otrzymała nową datę premiery. Ma ona zostać bezpłatnie udostępniona do wstępnego pobrania wszystkim użytkownikom PlayStation 5 w dniu 29 lipca. 10 sierpnia ma się w niej pojawić coś w rodzaju wprowadzenia, a w kolejnych tygodniach przyszłego miesiąca – trailer produkcji. Wtedy też, o ile twórcy znów nie zmienią planów, prawdopodobnie wreszcie dowiemy się, czy Abandoned to tak naprawdę nowa odsłona cyklu Silent Hill, powstająca pod okiem Hideo Kojimy.

Plotki na ten temat krążą po sieci od dłuższego czasu. Zarówno powyższy teaser, jak i informacje dostępne na temat studia Blue Box Game, na którego czele ma stać niejaki Hasan Kahraman, wzbudzają liczne kontrowersje, gdyż zawierają wiele poszlak wskazujących na to, że Abandoned to coś więcej niż projekt niewielkiego, niezależnego producenta. A choć wspomniany szef studia postanowił ujawnić się światu (patrz wideo poniżej) i zaprzeczył, jakoby on i jego firma mieli coś wspólnego z Hideo Kojimą oraz serią Silent Hill, to społeczność wciąż wydaje się nieprzekonana.

Jeśli zastanawiacie się, czy warto będzie pobrać rzeczoną aplikację, rzućcie okiem na odpowiedź Hasana Kahramana, której twórca udzielił jednemu z użytkowników Twittera. Okazuje się, że dzięki apce doświadczymy rozdzielczości 4K i 60 fps, a także dźwięku 3D oraz funkcji kontrolera DualSense (np. haptycznych wibracji) w czasie rzeczywistym.

Trailer Abandoned w sierpniu? Nowa data premiery specjalnej aplikacji - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/HasanEKahraman/status/1414378854781755396.

Co więcej, zabawa w kotka i myszkę dla wielu osób robi się już zwyczajnie nudna. Pod wpisem deweloperów na Twitterze odnośnie sierpniowej premiery dedykowanej Abandoned aplikacji pojawiło się bowiem sporo komentarzy mówiących, że „nikogo to już nie obchodzi”. A choć w to ostatnie raczej trudno uwierzyć, bo duża część odpowiedzi sugeruje ciągłe zainteresowanie i oczekiwanie graczy, to Blue Box Game Studios zrobi chyba lepiej, jeśli nie przesunie po raz kolejny prezentacji trailera gry.

Przypomnijmy, że Abandoned miało ukazać się wyłącznie na PS5, ale miesiąc temu twórcy niejako potwierdzili, że tytuł zawita także na PC.