Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2013, 12:12

autor: Hed

5 marca ruszy przedsprzedaż i wersja alfa ArmA III – znamy ceny i datę premiery

Studio Bohemia Interactive wystartuje 5 marca z przedsprzedażą gry ArmA III. Kupując jedną z trzech edycji przed premierą uzyska się dostęp do wersji alfa, która wystartuje tego samego dnia. Warto zainteresować się sprawą, bo z czasem cena produkcji zostanie podniesiona.

Od 5 marca będzie można kupować grę ArmA III. Tego dnia ruszy też wersja alfa. - 5 marca ruszy przedsprzedaż i wersja alfa ArmA III – znamy ceny i datę premiery - wiadomość - 2013-02-27
Od 5 marca będzie można kupować grę ArmA III. Tego dnia ruszy też wersja alfa.

Czeskie studio Bohemia Interactive przybliżyło szczegóły oferty przedpremierowej gry ArmA III. Osoby, które zamówią produkcję w jednej z trzech edycji otrzymają dostęp do wersji alfa od 5 marca (na platformie Steam). Ta faza potrwa do momentu, kiedy trzecia część serii przejdzie w betę, co ma nastąpić w II kwartale roku. Premiery pełnego produktu należy spodziewać się nieco później – w III kwartale 2013 roku (czyli w miesiącach od lipca do września).

Nową odsłonę serii ArmA będzie można zamawiać od 5 marca przedpremierowo w specjalnych cenach, które później ulegną zmianom. 24,99 euro kosztuje ArmA 3 Alpha, dająca dostęp do wersji alfa, beta oraz finalnego produktu. ArmA 3 Digital Deluxe Edition to wydatek rzędu 39,99 euro i dodatki: ścieżka dźwiękowa, cyfrowe mapy, poradnik oraz kod na ArmA: Cold War Assault. Studio sprzedaje też ArmA 3 Supporter Edition za 69,99 euro. W skład tej edycji wchodzą między innymi przyszłe DLC.

Wersja alfa, która wystartuje 5 marca, będzie zawierała tylko fragment finalnego produktu, a konkretniej cztery misje pokazowe (poświęcone piechocie, pojazdom, nurkowaniu, helikopterom), część z wielu rodzajów broni i sprzętu, dwa scenariusze wieloosobowe, edytor map oraz wsparcie dla modów. Alfa zostanie też ograniczona do wysepki Stratis o powierzchni 20 kilometrów kwadratowych – to niewiele w porównaniu z główną mapą z ArmA III, która ma 270 kilometrów kwadratowych.

Co ciekawe, Bohemia Interactive planuje wypuścić także darmową, ograniczoną alfę, nazwaną ArmA 3 Alpha Lite. Ta produkcja wystartuje 9 dni po podstawowej wersji, czyli 14 marca i nie będzie zawierała trybu multiplayer oraz wsparcia dla modów. Dostęp do Alpha Lite będzie można uzyskać tylko na zaproszenie od osób, które kupiły pełną wersję lub po zdobyciu odpowiedniego kodu. Alpha Lite potrwa do 18 czerwca i nie będzie umożliwiała zagrania w betę ani finalną grę.

Podsumowując, otrzymamy do wyboru następujące produkty:

  1. Alpha Lite (za darmo) - darmowy dostęp do ograniczonej wersji alfa (bez multiplayera i wsparcia dla modów) w dniach od 14 marca do 18 czerwca 2013 roku. Uzyskać go można tylko poprzez zaproszenie od osoby, która zamówiła grę (za pośrednictwem podarunków na Steamie) lub po zdobyciu stosownego kodu (klucze będą rozdawane w sieciach społecznościowych).
  2. Alpha (24,99 euro, czyli ok. 104 zł) – dostęp do wersji alfa, beta oraz ostatecznie pełnej gry w dniu premiery. Paczkę będzie można zakupić w okresie od 5 marca do startu bety w II kwartale 2013 roku. Dodatkowo zawiera trzy zaproszenia do wersji Alpha Lite.
  3. Digital Deluxe Edition (39,99 euro, czyli ok. 166 zł) – dostęp do pełnej wersji gry w dniu premiery, całej zawartości wersji testowych (od 5 marca do końca testowania) oraz paru dodatków: ścieżki dźwiękowej, mapy, poradnika i gry ArmA: Cold War Assault. Dodatkowo zawiera 3 zaproszenia do wersji Alpha Lite.
  4. Supporter Edition (69,99 euro, czyli ok. 292 zł) - dostęp do pełnej wersji gry w dniu premiery, całej zawartości wersji testowych, dodatków z tańszych edycji oraz innych atrakcji, w tym przyszłych DLC, odznaki na forum, nazwiska umieszczonego w napisach końcowych (dla pierwszych 500 osób) oraz klucza do Arma X. Dodatkowo zawiera 3 zaproszenia do wersji Alpha Lite. Zestaw dostępny od 5 marca do 15 lipca 2013 roku.

Twórcy z Bohemia Interactive dodali, że udostępnienie fanom tak wczesnej wersji jest ważnym krokiem w procesie produkcji, bo pozwoli poprawić jakość i stabilność finalnej gry. To także okazja dla fanów, aby poznać następną część serii i rozpocząć prace nad jej modyfikowaniem. Po więcej szczegółów na temat oferty przedpremierowej, wersji alfa i samej strzelanki odsyłamy na stronę oficjalną. Do zobaczenia 5 marca na polu walki!

ArmA III to realistyczna strzelanka wojskowa, w której wybierzemy się na fikcyjne wyspy Altis oraz Stratis, aby odeprzeć irańską ofensywę ze wschodu. Produkcja działająca na autorskim silniku Real Virtuality ma oddać warunki przebywania na polu walki w jeszcze większym stopniu niż wcześniejsze odsłony serii. Twórcy dopracowali technologię graficzną, fizykę, zachowanie przeciwników i wiele innych elementów. ArmA III wyjdzie w III kwartale 2013 roku na pecetach.

  1. Zamówienia przedpremierowe na ArmA III