filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 kwietnia 2024, 10:19

autor: Pamela Jakiel

4. sezon Wiedźmina z nowymi gwiazdami w obsadzie. James Purefoy, Sharlto Copley i Danny Woodburn dołączyli do serialu Netflixa

Liam Hemsworth nie jest jedynym aktorem, który dołączył do obsady Wiedźmina. W nadchodzącej odsłonie serialu fantasy Netfliksa wystąpią również Sharlto Copley, James Purefoy oraz Danny Woodburn.

Źródło fot. Wiedźmin, Lauren Schmidt Hissrich, Netflix, 2019
i

Produkcja czwartego sezonu Wiedźmina – ze zmienionym odtwórcą tytułowej roli – ma się rozpocząć już tej wiosny. Jak się okazuje, Liam Hemsworth nie będzie jedyną nową twarzą na planie. Do obsady serialu Netfliksa dołączyli bowiem także Sharlto Copley, James Purefoy i Danny Woodburn, o czym poinformował portal Variety.

Wiadomo, w jakich rolach zobaczymy wspomnianych aktorów. Sharlto Copley wcieli się w łowcę nagród Leo Bonharta, James Purefoy sportretuje Stefana Skellena – zaufanego człowieka cesarza, jego szpiega i doradcę, a Danny Woodburn krasnoluda Zoltana, dobrze znanego czytelnikom książek oraz graczom. Artystów będziemy mogli podziwiać na małym ekranie u boku takich nazwisk jak Liam Hemsworth, Anya Chalotra, Freya Allan, Joey Batey czy Laurence Fishburne.

Sharlto Copley znany jest widzom z kreacji w takich filmach jak Dystrykt 9, Elizjum czy Drużyna A. Aktor wyjawił niedawno, że w ramach przygotowań do roli w Wiedźminie obejrzał już wszystkie trzy sezony produkcji fantasy Netfliksa.

Jamesa Purefoya kinomani z pewnością kojarzą z kreacji mordercy w serialu kryminalnym The Following czy roli w Rzymie od HBO. Aktor wcześniej współpracował również z Netfliksem, grając w Altered Carbon. Danny Woodburn ma zaś na swoim koncie występy w takich produkcjach jak Seinfeld, Bones czy Monk.

Data premiery czwartego sezonu Wiedźmina nie jest jeszcze znana. Showrunnerką serialu pozostaje Lauren Schmidt Hissrich. Dotychczasowe odsłony produkcji fantasy możecie obejrzeć na Netfliksie.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej