Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 grudnia 2021, 13:10

autor: Edyta Jastrzębska

„Upewnimy się, że to będzie idealny sezon” - Lauren Schmidt Hissrich o 3. sezonie Wiedźmina

W ramach promocji drugiego sezonu Wiedźmina producentka wykonawcza oraz aktorzy podjęli temat trzeciej serii, nad którą prace trwają już od pewnego czasu. Opowiedzieli m.in. o tym, na jakim etapie się znajdują oraz czego możemy się spodziewać po kolejnej części serialu.

Premiera drugiego sezonu Wiedźmina przed nami, jednak od dawna wiadomo, że serial dostał zielone światło dla trzeciej serii, nad którą prace trwają od miesięcy. Lauren Schmidt Hissrich, producentka wykonawcza serialu, opowiedziała w rozmowie z portalem TechRadar o tym, na jakim etapie prac znajduje się trzecia część Wiedźmina:

To nasz ostatni tydzień [wypowiedź z 3 grudnia 2021 roku – dop. red.] w pokoju scenarzystów. Prawie skończyliśmy fazę pisania scenariuszy i jest to niesamowite. Jestem naprawdę podekscytowana tym, jaki kształt przybiera ten sezon, ponieważ opiera się na mojej ulubionej powieści – Czasie pogardy. Mam wrażenie, że pierwszy i drugi sezon przygotowywały grunt pod wielkie rzeczy, które mają się wydarzyć.

Ale kreatywny proces dopiero się zaczyna. Mamy scenariusze, teraz musimy sprowadzić reżyserów i aktorów z powrotem. Wtedy zaczniemy bardziej się zagłębiać, zastanawiać i upewnimy się, że to będzie idealny sezon.

Wielkie rzeczy, o których opowiada Hissrich, to bez wątpienia przewrót na Thanedd, będący prawdopodobnie najważniejszym wydarzeniem w pierwszej połowie sagi. Od serialu możemy oczekiwać, że będzie to dotychczas największa i najintensywniejsza sekwencja, będąca kulminacją trzech pierwszych sezonów.

Jednak Lauren Schmidt Hissrich nie jest jedyną osobą, która w trakcie wywiadów podjęła temat trzeciego sezonu. O tym samym rozmawiali Freya Allan i Joey Batey z Radio Times. Allan wyznała, że widziała już scenariusz i wierzy, że niedługo wrócą na plan:

Tak właściwie to mogłam już zobaczyć część scenariuszy. Po prostu o tym wspominam. Nie wiem dokładnie, kiedy [zaczną zdjęcia – dop. red.], ale to już niedługo. Myślę, że to będzie świetny sezon.

Dla odmiany Batey przyznał, że nie widział jeszcze scenariuszy i podchodzi sceptycznie do tego, czy niedługo rozpoczną zdjęcia, przypominając, że sytuacja na świecie ciągle się zmienia i przez to powrót na plan może być utrudniony. W tej samej rozmowie pochwalił Hissrich za jej podejście do uwzględniania obsady w rozmowach na temat fabuły:

Jest tak otwarta na współpracę, że pozwala nam przychodzić z pomysłami, co jest jednym z najprzyjemniejszych aspektów pracy z nią. Nie ma ego i potrafi powiedzieć: „to świetny pomysł” lub „to okropny pomysł, Joey”. I nie ma złych odpowiedzi.

Wiedźmin z drugim sezonem wróci na Netflixa 17 grudnia.