Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2022, 10:40

144 miliony dolarów dla Ukrainy, wszystko dzięki zbiórce w grze

Firma Epic Games przekazała na rzecz Ukrainy wpływy z gry Fortnite z minionych dwóch tygodni. Łącznie udało się zebrać 144 miliony dolarów.

20 marca tego roku firma Epic Games wystartowała ze szlachetną akcją. Otóż wszelkie wpływy z transakcji wykonywanych wewnątrz gry Fortnite (a także za pośrednictwem Microsoft Store) do 3 kwietnia włącznie, tj. przez równo dwa tygodnie, były przekazywane na rzecz Ukrainy. Dość szybko zbiórka nabrała tempa i w zaledwie pięć dni udało się zebrać 70 milionów dolarów. Przez kolejne dziewięć dni dołożono przeszło drugie tyle. Ostatecznie licznik zbiórki zatrzymał się na 144 milionach dolarów.

Źródła zebranej kwoty

Na kwotę tę złożyły się zyski ze sprzedaży m.in. V-dolców, pakietów kosmetycznych czy przepustek sezonowych. Co ciekawe, doliczono do niej także wszelkie kody zrealizowane w omawianym okresie w grze z produktów zakupionych w sklepach detalicznych (via Variety).

Przedstawiciele firmy Epic Games nie kryją zadowolenia z hojności graczy. Oto, co czytamy w komunikacie zamieszczonym na Twitterze:

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc humanitarną dla osób dotkniętych wojną na Ukrainie.

144 miliony dolarów dla Ukrainy, wszystko dzięki zbiórce w grze - ilustracja #1

Na co pójdą zebrane pieniądze?

W tym samym oświadczeniu podano również, jakie organizacje będą partycypować w podziale tej ogromnej kwoty. Będą to Direct Relief (dostarcza m.in. pomoc medyczną na Ukrainę), UNICEF, program żywnościowy ONZ, UNHCR (agencja ONZ zajmująca się uchodźcami) oraz World Central Kitchen – założona przez szefa kuchni José Andrésa organizacja, dostarczająca jedzenie najbardziej potrzebującym osobom na świecie.

Nie tylko Epic Games

Rzecz jasna Epic Games nie jest jedyną firmą związaną z branżą gier, która zdecydowała się pomóc Ukrainie w obliczu ataku ze strony Rosji. Pieniądze przekazały między innymi Grupa Embracer (w skład której wchodzą chociażby THQ czy Gearbox), Sony, Koch Media, Riot Games, Unity, Ubisoft czy polskie 11 bit studios i CD Projekt RED. Wszelkie szczegóły znajdziecie w wiadomości zbiorczej. Trzeba jednak oddać, że kwota przekazana przez Epic Games wyróżnia się na ich tle swoją wysokością.

Fortnite pobierzesz tutaj

  1. Oficjalna strona gry Fortnite

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.