Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2020, 18:58

autor: qjin

12-miesięczny abonament Xbox Live Gold znika z oferty Microsoftu

Koncern Microsoft przestał oficjalnie sprzedawać w swoim sklepie roczny abonament Xbox Live Gold. Przyczyny tej decyzji nie zostały podane.

12-miesięczny abonament Xbox Live Gold znika z oferty Microsoftu - ilustracja #1
Nie można już dłużej kupować rocznej subskrypcji Xbox Live Gold w sklepie Microsoftu.

W oficjalnym sklepie firmy Microsoft zniknęła opcja zakupu 12-miesięcznego planu subskrypcyjnego Xbox Live Gold. Od teraz można nabyć jedynie dostęp na miesiąc (za 29 zł) lub na trzy miesiące (za 79 zł). Nie poznaliśmy przyczyn rezygnacji z rocznego planu na abonament Xbox Live Gold – w oficjalnym ogłoszeniu ujawniono jedynie to, że „na tę chwilę” postanowiono usunąć ten plan z oferty. Nie jest jasne, czy te słowa mogą oznaczać jego powrót w przyszłości.

Możliwe, że usunięcie omawianej subskrypcji ma związek z tym, że mniejszym wydatkiem można było przedłużyć na długi okres abonament Xbox Game Pass Ultimate, który kosztuje normalnie 54,99 zł miesięcznie, a przynosi znacznie większe korzyści. Subskrypcja daje użytkownikom dostęp do usługi Xbox Live Gold oraz pozwala na korzystanie z Xbox Game Pass zarówno na Xboksie One, jak i PC. Ponadto od września bieżącego roku firma Microsoft wprowadzi istotne zmiany, ponieważ w skład Xbox Game Pass Ultimate wejdzie bez dodatkowych opłat Project xCloud, usługa strumieniowania gier z Xboksa na smartfonach i tabletach opartych na systemie operacyjnym Android.

Sukces abonamentu Xbox Game Pass sprawił, że Microsoft zamierza skupić swoją uwagę głównie na nim, próbując w większym stopniu kusić graczy do jego zakupu. Sam Xbox Live Gold umożliwia jedynie rozgrywkę wieloosobową na konsolach Xbox oraz dostęp do comiesięcznych gier w ramach Games with Gold i specjalnych zniżek.

Ostatnia aktualizacja: 2020-07-20

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach