Na nową zawartość w Battlefield 2042 jeszcze poczekamy. Według dataminera pierwszy sezon w grze rozpocznie się dopiero w marcu przyszłego roku.
Wygląda na to, że Battlefield 2042 jeszcze długo nie wzbogaci się o żadną nową zawartość. Okazuje się, że pierwszy sezon wsparcia gry może wystartuje dopiero w marcu przyszłego roku. Wskazują na to odkrycia data minera o nicku temporyal. Opublikował je za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.
Użytkownik twierdzi, że odnalazł w plikach klienta gry liczne wyzwania, które miałyby trafiać do gry przez najbliższe dwanaście tygodni. Chodzi o misje przedsezonowe. Wychodziłoby więc na to, że pierwszy sezon wsparcia rozpocznie się dopiero po ich zakończeniu, czyli w marcu.
Tak długi okres bez nowej zawartości może być rezultatem kłopotliwego startu Battlefielda 2042. Grę cały czas trapią liczne problemy, które irytują graczy. Twórcy muszą więc skupić się na naprawie błędów, a dopiero później na dostarczaniu nowej treści.

Na osłodę graczom pozostaje druga informacja, do jakiej dokopał się data miner. Rzekomo dotarł on do danych na temat nowej mapy, jaka w przyszłości trafi do gry. Ma ona nosić nazwę Exposure i przenieść graczy do placówki naukowej w rejonie Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Temporyal zdradził również, że gracze usłyszą inne informacje na temat swojej misji w danej lokacji w zależności od kraju, który będą wspierać.
Na koniec warto jednak wspomnieć, że nie są to oficjalne informacje. Przecieki należy traktować z należytą ostrożnością.
GRYOnline
Gracze
Steam
OpenCritic
5

Autor: Przemysław Dygas
Na GRYOnline.pl opublikował masę newsów, nieco recenzji oraz trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl oraz pełni funkcję młodszego specjalisty SEO. Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu; później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na nieistniejący już portal filmowy. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów, o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.