Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Europa Universalis II

Europa Universalis 2 za darmo

Karol Laska , 20 października 2020, 16:35

Z okazji dwudziestolecia powstania gry Europa Universalis II GOG rozdaje ją za darmo. Wystarczy dodać tytuł do swojej biblioteki, a już z niej nie zniknie.

Silnik Europa do pobrania za darmo

Elrond, 26 kwietnia 2008, 14:51

Jeśli spędzając długie godziny przy grach z serii Hearts of Iron, zdarzyło się Wam od czasu do czasu ponarzekać na jakieś niedopracowane Waszym zdaniem elementy rozgrywki, macie teraz szansę naprawić te niedociągnięcia. Co więcej, możecie stworzyć kolejne Serca z Żelaza, zupełnie od podstaw – silnik Europa napędzający m.in. wspomnianą serię, dostępny jest bowiem za darmo.

Trwają zapisy na beta-testy gry Europa Universalis: Rome

Vercetti, 26 października 2007, 17:30

O tym, że skandynawskie studio Paradox Interactive pracuje nad kolejną odsłoną strategii turowej Europa Universalis, wiemy oficjalnie od początku października. Osoby, które w ciągu ostatnich tygodni zainteresowały się nowym przedsięwzięciem szwedzkich programistów, ucieszy z pewnością fakt, że już wkrótce Rome doczeka się zamkniętych beta-testów.

Europa Universalis III w produkcji

Krystian Smoszna, 15 lutego 2006, 08:04

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich wielbicieli gier z serii Europa Universalis. W opublikowanym wczoraj oficjalnym oświadczeniu prasowym, przedstawiciele firmy Paradox Interactive poinformowali, że trwają prace nad trzecią odsłoną popularnego cyklu.

Europa Universalis pod skrzydłami Paradox Interactive

Elrond, 14 lipca 2005, 14:12

Przedstawiciele szwedzkiej firmy Paradox Interactive poinformowali nie bez dumy, iż stali się wyłącznymi posiadaczami praw intelektualnych do serii Europa Universalis. Po kilku latach korzystania z licencji, gry z tej serii w całości przechodzą pod opiekę Szwedów, którzy nie osiadają na laurach i zapowiadają kolejne niespodzianki dla fanów swoich produkcji.

„Europa Universalis II” na Nintendo DS i innych urządzeniach przenośnych

Cisek, 16 lutego 2005, 13:48

Kiedy „Europa Universalis II” ukazała się na rynku (a stało się to w listopadzie 2001 roku) osiągnęła na całym świecie spory sukces zjednując sobie kolejne rzesze wielbicieli serii. Obecnie Panowie z Paradox Interactive pracują wspólnie z Pocket PC Studios nad przeniesieniem bestsellerowego tytułu na „kieszonkowe platformy”: Palm OS, Windows CE i (co najbardziej ucieszy graczy) Nintendo DS.

Twórcy serii Europa Universalis zajmą się produkcją strategii opartych na legendarnych grach planszowych

Speed, 5 sierpnia 2004, 09:44

Studio developerskie Paradox Entertainment, mające na swym sumieniu popełnienie gier z serii Europa Universalis, uzyskało prawa do dwóch starych, popularnych marek: Diplomacy oraz Squad Leader. Dla gracza oznacza to pojawienie się w najbliższym czasie dwóch (co najmniej!) nowych gier strategicznych, bazujących na starym, wysłużonym – i co najważniejsze – sprawdzonym pomyśle.

Two Thrones - zdobądź jeden dla siebie

Elrond, 4 listopada 2003, 16:56

Czy kojarzą się wam z czymś tytuły Europa Universalis Crown of the North, Europa Universalis II czy Europa Universalis- II Wojna Światowa ? Podpowiem - wspólnym mianownikiem wyżej wymienionych gier jest ich twórca, Paradox Entertainment. A dlaczego o tym piszę ? A dlatego, że firma ta pod skrzydłami Strategy First tworzy kolejny, potencjalny hit, zatytułowany Two Thrones.

Paradox tworzy kolejną grę z serii Europa Universalis

Łosiu, 8 maja 2003, 11:55

„Europa Universalis” – nazwa ta na stałe zapisała się w pamięci miłośników poważnych gier strategicznych. Firma Paradox Entertainment odniosła znaczny sukces wydając pierwszą i drugą cześć „Europy Universalis”, następnie wydając „Hearts of Iron”, dlatego też nie dziwi fakt, iż obecnie przygotowuje kolejne trzy tytuły z tej serii, tj. jakiś czas temu zapowiedziane „Crusader Kings” i „Europa Universalis Crown of the North” oraz właśnie ujawnioną „Victoria: 1835 – 1920”.

Kolejna gra z serii Europa Universalis wyłoniła się zza horyzontu

Solnica, 3 kwietnia 2003, 09:26

Strategy First opublikował pierwsze informacje na temat Europa Universalis: Crown of the North, kolejnej strategii czasu rzeczywistego z popularnej serii gier Europa Universalis, która jeszcze wiosną tego roku powinna zawitać na dyskach twardych naszych komputerów.

Europa Universalis II PL - patch 1.05 dostępny

Fajek, 13 lipca 2002, 00:10

W dniu dzisiejszym firma CD Projekt opublikowała nową poprawkę do gry Europa Universalis II. "Łatka" o numerze 1.05 wprowadza poprawki techniczne oraz usuwa drobne błędy w tłumaczeniu. Co najważniejsze, zawiera również edytor scenariuszy.

Prawdziwa gratka dla fanów Europa Universalis II

Solnica, 5 lutego 2002, 12:07

Sklep Internetowy Wirtualny Świat przygotował dla fanów Europa Universalis II sensacyjną niespodziankę. Otóż na stronie Wirtualnego Świata został wystawiony na aukcję oryginał mapy, której kopie dołączono do polskiego wydania tej gry.

CD Projekt rozpoczyna działalność w Czechach

Solnica, 14 stycznia 2002, 09:17

Firma CD Projekt poinformowała oficjalnie o rozpoczęciu dystrybucji gier w Czechach. W planach wydawniczych CD Projekt na Czechy znalazły się w chwili obecnej cztery tytuły: Wiggles, Europa Universalis II, Gothic oraz Heroes of Might & Magic IV (CD Projekt jest wyłącznym dystrybutorem tych gier u naszych południowych sąsiadów).

Europa Universalis II - już niedługo patch do wersji PL

Solnica, 9 stycznia 2002, 12:14

W przyszłym tygodniu pojawi się polski patch do gry Europa Universalis II. Poprawi on błędy natury merytorycznej – sygnalizowane przez graczy, usprawni również grę od strony czysto technicznej – optymalizacja kodu, usunięcie bugów, itp.

Recenzja: Europa Universalis II

Fajek, 28 grudnia 2001, 11:57

Niecały rok temu na rynku pojawiła się gra strategiczna pod tytułem Europa Universalis. Popularność jaką zdobyła zaskoczyła chyba nawet samych twórców. Dlatego też nie dziwi fakt, że do sprzedaży trafia właśnie druga jej część.

Gwiazdkowa Promocja Cenowa w SKLEPIE Gry-OnLine tylko do piątku

Sznur, 18 grudnia 2001, 15:08

Przypominamy wszystkim o trwającej w SKLEPIE Gry-OnLine Gwiazdkowej Promocji Cenowej na trzy najnowsze gry strategiczne. Wyłącznie w naszym sklepie można w bardzo atrakcyjnych cenach sprawić upragniony prezent pod choinkę. Na zakupy zostało już jednak niewiele czasu, gdyż promocja na Sid Meier’s Civilization III, Empire Earth i Europa Universalis 2 będzie trwała wyłącznie do piątku 22 grudnia.

Gwiazdkowa Promocja Cenowa w SKLEPIE Gry-OnLine

Sznur, 13 grudnia 2001, 19:24

Dla wszystkich czytelników serwisu Gry-OnLine, wraz z sklepem wysyłkowym TimSoft, przygotowaliśmy specjalną Gwiazdkową Promocję Cenową. Już od dzisiaj wyłącznie w naszym SKLEPIE możecie kupić trzy premierowe tytuły po niezwykle atrakcyjnych cenach.

Europa Universalis 2 PL lekko się opóźni

Fajek, 7 grudnia 2001, 11:28

Premiera jednej z najbardziej oczekiwanych strategii tego roku została przesunięta! Europa Universalis 2 PL pojawi się w sklepach nie 12 a 14 grudnia, jak więc widać opóźnienie jest niewielkie.

Europa Universalis II w sklepach...

Michał Bobrowski, 16 listopada 2001, 15:01

Do amerykańskich sklepów trafił również wydany przez Strategy First nowy produkt szwedzkiej firmy Paradox - Europa Universalis II. Rodzimym wydawcą tego tytułu jest firma CD Projekt, który jego polską premierę aktualnie ustalił na 12 grudnia tego roku. Jej cena została ustalona na poziomie 99,99 zł.

Europa Universalis II „ozłocona”

Solnica, 2 listopada 2001, 00:32

Strategy First poinformowało o zakończeniu prac nad grą Europa Universalis II, tytuł ten powędrował do tłoczni i wkrótce pojawi się na półkach sklepowych w Stanach.

Lokalizacja Europa Universalis 2...

Michał Bobrowski, 30 października 2001, 14:22

CD Projekt rozpoczął prace nad zlokalizowaniem gry strategicznej Europa Universalis 2. Jak poinformowano, przy korekcie tłumaczeń oraz Beta-testach wezmą udział zawodowi historycy. Warto również odnotować, że w drugiej części "Europy", w przeciwieństwie do pierwszej, zostanie zlokalizowana cała mapa, na której toczy się rozgrywka.