Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Planescape Torment

Odświeżona wersja Planescape Torment zadebiutowała na PC, Androidzie oraz iOS

Jakub Mirowski, 12 kwietnia 2017, 09:26

Na rynek trafił Planescape Torment: Enhanced Edition, odświeżona wersja klasycznej gry RPG z 1999 roku. Produkcja studia Beamdog jest dostępna na PC oraz urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android lub iOS.

Nadciąga Planescape Torment: Enhanced Edition [Aktualizacja: Pecetowa wersja gry zadebiutuje w kwietniu]

Vergil, 28 marca 2017, 18:01

Odliczanie, jakie trwało na stronie internetowej planescape.com, zdawało się wskazywać na to, że Planescape Torment doczeka się remake’u z prawdziwego zdarzenia. Wideo, jakie widnieje na oficjalnym youtube’owym kanale studia Beamdog, nie pozostawia złudzeń – Bezimienny powraca.

RPGi są głupie

Dziki, 26 sierpnia 2013, 12:31

O naturze wyborów, fizyce kwantowej i innych ciekawych rzeczach.

Wieści ze świata (Dead Space 3, Need for Speed, Assassin's Creed III) 16/1/13

Sarge, 16 stycznia 2013, 14:22

Dziś piszemy m.in. o demie Dead Space 3, opóźnionym wydaniu dodatku DLC do pecetowej wersji Assassin's Creed III, filmie Need for Speed, a także europejskiej dacie premiery gry Atelier Ayesha. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Studio inXile stworzy spadkobiercę Planescape Torment

Adrian Werner, 21 grudnia 2012, 11:27

Krążące od kilku tygodni plotki zostały potwierdzone. Studio inXile wyprodukuje spadkobiercę gry Planescape Torment. Projektem zajmuje się Colin McComb, czyli jeden z twórców pierwowzoru.

Wieści ze świata (Giana Sisters: Twisted Dreams, Trials Evolution) 6/12/12

Sarge, 6 grudnia 2012, 13:05

Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do gier Trials Evolution oraz The Elder Scrolls V: Skyrim, terminie premiery platformówki Giana Sisters: Twisted Dreams w usłudze Xbox Live, a także opóźnieniu wydania Pikmin 3. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Kolejny twórca Planescape: Torment chce powrotu gry – zarejestrowano nazwę Torment

Hed, 3 grudnia 2012, 12:19

Colin McComb, jeden z twórców Planescape Torment, przyznał, że chciałby stworzyć duchowego następcę gry. Do amerykańskiego urzędu patentowego trafił też wniosek o zarejestrowanie nazwy Torment. Czyżby szykowano kontynuację tej legendy RPG?

Coraz większe szanse na kontynuację Wasteland. Autor muzyki do Fallout i Planescape Torment na pokładzie

Hed, 28 lutego 2012, 18:54

Mark Morgan, kompozytor muzyki do tak kultowych gier jak Fallout i Planescape Torment, pracuje nad kontynuacją Wasteland, czyli pierwowzoru kultowej serii postnuklearnych erpegów. Przygotowuje ją sam Brian Fargo ze swoim studiem inXile Entertainment.

Retrospektywa: Planescape, gra w którą (wciąż) trzeba zagrać

Lans Tartare, 16 grudnia 2011, 10:18

Najważniejsza gra na PC? Prawie. I do tego wciąż cholernie grywalna.

Kolejny klasyk RPG w ofercie gog.com

Olek, 28 września 2010, 18:00

Zgodnie z zapowiedziami firmy CD Projekt kolejny tydzień w serwisie Good Old Games przynosi debiut cyfrowej dystrybucji następnego hitowego erpega. Tym razem jest to dzieło studia Black Isle – Planescape: Torment. Jako bonus do gry dołączane są m.in. ścieżka dźwiękowa oraz książka Chrisa Avellone'a (główny projektant gry) i Colina McComba.

Legendy RPG powrócą przed końcem czerwca

ziooleck, 29 maja 2009, 12:30

Pamiętacie Black Isle i szereg kultowych tytułów sygnowanych przez to wyjątkowe studio? Takie szlagiery jak Icewind Dale czy Baldur's Gate do dzisiaj śnią się po nocach wszystkim miłośnikom gier fabularnych. Mamy dla nich wyjątkową wiadomość - już niebawem Platynowa Kolekcja firmy CDP poszerzy się o unikalne wydanie Legendy RPG.

Bezimienny powraca! Planescape Torment ponownie w sprzedaży

Łukasz Malik, 22 maja 2009, 16:15

Dzisiaj do serii eXtra Klasyka Gold, po wielu latach nieobecności na polskim rynku, trafiła jedna z najlepszych gier RPG wszech czasów – Planescape Torment.

Ponad 5000 głosów oddanych na Listę Przebojów GRY-OnLine

Mariusz Klamra, 3 marca 2001, 20:23

Popularność Listy Przebojów GRY-OnLine przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. W ciągu dwóch miesięcy oddaliście ponad 5 tysięcy głosów (aktualnie 5.051), czas więc na małe podsumowanie.

Recenzja Planescape Torment

Michał Bobrowski, 15 stycznia 2001, 09:56

Planescape Torment jest uważany przez wielu graczy za prawdziwe dzieło wśród gier komputerowych. Pomimo tego, że od wydania tej gry na rynku polskim upłynęło już sporo czasu zachęcam do lektury jej recenzji autorstwa Acida, która jest jej swoistym podsumowaniem.