Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Manhunt 2

Wieści ze świata (Shadow of the Colossus, Manhunt, Battlefront II, Dark Souls Remastered, PC Building Simulator) 17/01/2018

Góral, 17 stycznia 2018, 15:27

Dziś piszemy o trybie fotograficznym w grze Shadow of the Colossus, odnowieniu praw do marki Manhunt przez Take-Two, aktualizacji strzelanki Star Wars: Battlefront II z nową mapą, braku funkcji cross-play w Dark Souls: Remastered i o przełożeniu premiery PC Building Simulator. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Manhunt 2 trafi na PC w oryginalnej, niezwykle brutalnej wersji?

Jiker, 25 sierpnia 2009, 08:40

Amerykańska organizacja ESRB dosyć nieoczekiwanie sklasyfikowała grę Manhunt 2 w wersji na komputery osobiste. Produkcja została oceniona jako wyjątkowo brutalna i otrzymała znaczek AO (Adults Only), sugerujący, że powinny w nią grać wyłącznie te osoby, które ukończyły osiemnasty rok życia. W chwili obecnej to wszystkie znane nam szczegóły na temat tej sprawy.

Manhunt 2 ukaże się w Wielkiej Brytanii jeszcze w tym miesiącu

vampire, 4 października 2008, 12:00

Serwis IGN otrzymał informację prosto od firmy Rockstar Games, że po długich bojach z organizacją BBFC, Manhunt 2 zostanie w końcu wydany w Wielkiej Brytanii. Ukaże się tam nieco ponad rok po Amerykańskiej premierze (29 października 2007), czyli 31 października na konsolach Wii, PS2, PSP, oczywiście jako program przeznaczony wyłącznie dla dorosłych użytkowników.

Take-Two wygrywa batalię o Manhunt 2 w Wielkiej Brytanii

Kuba, 16 marca 2008, 14:53

Cała afera zaczęła się w czerwcu 2007 roku, kiedy to świat obiegła informacja, iż Manhunt 2 nie ma co liczyć na premierę w Wielkiej Brytanii. Wiele wskazuje na to, że blisko po roku walki i merytorycznej konwersacji, gra Rockstar Games jednak trafi na wyspy.

BBFC kontra Manhunt 2 – kolejne starcie

Elrond, 18 grudnia 2007, 15:02

Dosłownie tydzień temu informowaliśmy Was o możliwości pojawienia się drugiej części Manhunta na terenie Wielkiej Brytanii. Video Appeals Committee podważył bowiem decyzję British Board of Film Classification, zakazującą wydania Manhunt 2 na Wyspach i w wewnętrznym głosowaniu uznał odwołanie firmy Rockstar odnośnie wspomnianej decyzji. Jak można się było jednak spodziewać, BBFC stanowczo zareagowała na tą sytuację.

Jest szansa na wydanie Manhunt 2 w Wielkiej Brytanii

Misiek, 11 grudnia 2007, 12:30

W czerwcu organizacja British Board of Film Classification nie dopuściła do sprzedaży na terenie Wielkiej Brytanii drugiej części Manhunta. Firma Rockstar postanowiła odwołać się od tej decyzji, co w praktyce oznaczało, że kwestia wydania gry na Wyspach miała być rozważana przez członków organizacji Video Appeals Committee. Teraz ogłoszono wreszcie werdykt głosowania.

Zakaz sprzedaży gry Manhunt 2 w amerykańskich sklepach z sieci Target

Krystian Smoszna, 4 listopada 2007, 14:02

Przedstawiciele koncernu Target Corporation postanowili wycofać drugą odsłonę cyklu Manhunt ze swoich sklepów. Oficjalnie nie wiadomo dlaczego podjęto taką decyzję, ale z informacji uzyskanych przez serwis Evil Avatar wynika, że winne są negatywne artykuły na temat gry, które pojawiły się w ostatnich dniach w amerykańskiej prasie.

Hakerzy zdejmują cenzurę z Manhunta 2

Metatron, 2 listopada 2007, 17:55

Odkrycie moda Hot Coffe do gry Grand Theft Auto: San Andreas przyniosło wiele szkody Rockstarowi i Take-Two. Media nagłośniły sprawę, a obie firmy były oskarżane o deprawację młodzieży. Teraz, tuż po premierze wzbudzającego sporo kontrowersji Manhunta 2, doszło do podobnej sytuacji – Rosjanie odkryli sposób na usunięcie filtrów nakładanych na ekran podczas egzekucji. Innymi słowy – zdjęli cenzurę.

Manhunt 2 debiutuje na rynku

Metatron, 30 października 2007, 13:43

Manhunt 2 nie ma szczęścia. Pierwotnie miał dostarczyć rozrywki dorosłym graczom podczas tegorocznych wakacji, niestety wskutek problemów z uzyskaniem satysfakcjonującej klasyfikacji wiekowej (w Stanach Zjednoczonych), czy też uzyskaniem jej w ogóle (w Wielkiej Brytanii), firma została zmuszona przełożyć premierę i ocenzurować swoją produkcję.

Za wyciek gry Manhunt 2 odpowiedzialny jest pracownik firmy Sony

Krystian Smoszna, 22 października 2007, 13:44

Nie jest dla nikogo żadną tajemnicą, że pirackie wersje gier często trafiają do sieci wcześniej niż ich oryginalne odpowiedniki do sklepów, ale naprawdę rzadko mamy do czynienia z sytuacją, aby nielegalny produkt znalazł się w Internecie na prawie dwa miesiące przed oficjalną premierą. Tak właśnie stało się w przypadku drugiej odsłony cyklu Manhunt, którą dostępna była już na początku września.

Rockstar wciąż walczy o prawo do wydania Manhunta 2 w Wielkiej Brytanii

Metatron, 9 października 2007, 13:30

Wczoraj informowaliśmy o tym, że pomimo starań Rockstara nie udało się przekonać brytyjskiej organizacji BBFC do przyznania grze Manhunt 2 kategorii wiekowej. Firma oznajmiła, że nie zamierza się poddać, ponieważ zachowanie BBFC jest "nie do zaakceptowania".

Poprawiona wersja Manhunt 2 odrzucona przez British Board of Film Classification

Jiker, 8 października 2007, 13:54

Organizacja BBFC, zajmująca się przydzielaniem kategorii wiekowych produkcjom komputerowym i filmom wydawanym na terenie Wielkiej Brytanii, odrzuciła zaktualizowaną wersję gry Manhunt 2. Jej członkowie wykazali się zatem zdecydowanie mniejszą pobłażliwością w stosunku do brutalnych scen zawartych w grze londyńskiego oddziału firmy Rockstar Games od swoich amerykańskich kolegów z ESRB.

Jakie są różnice pomiędzy Manhuntem 2 w wersji pierwotnej i ocenzurowanej?

Metatron, 13 września 2007, 12:08

Chętni do zagrania w Manhunta 2, wzbudzającą sporo kontrowersji grę Rockstara, będą w końcu mogli to zrobić. Przypominamy, że tytuł miał pojawić się na rynku podczas minionych wakacji, ale nie otrzymał odpowiedniej klasyfikacji wiekowej i firma została zmuszona do wstrzymania premiery oraz zmodyfikowania swojej produkcji.

Nieocenzurowana wersja gry Manhunt 2 trafiła do Internetu

Krystian Smoszna, 10 września 2007, 07:21

Próby ograniczenia dostępu do gry Manhunt 2, które podjęły organizacje zajmujące się klasyfikowaniem gier pod kątem kategorii wiekowych, spełzły na niczym. Kontrowersyjny produkt jest już dostępny w Internecie i jakby tego było mało – w nieocenzurowanej wersji.

Zielone światło dla Manhunta 2 w Holandii

Metatron, 31 sierpnia 2007, 12:49

Manhunt 2 do tej pory ma wilczy bilet w Wielkiej Brytanii. Po wprowadzeniu przez Rockstar pewnych nieujawnionych modyfikacji, został zaakceptowany przez amerykańską organizację ESRB i w takiej wersji czeka na premierę. Jedynym krajem, który nie widział powodów do zakazywania sprzedaży gry na swoim terytorium, okazała się Holandia.

Manhunt 2 w Wielkiej Brytanii nadal pod dużym znakiem zapytania

Krystian Smoszna, 30 sierpnia 2007, 09:50

Wciąż nie wiadomo jak organizacja BBFC – zajmująca się przydzielaniem kategorii wiekowych grom komputerowym i filmom – odniesie się do zmodyfikowanej przez firmę Rockstar Games gry Manhunt 2. Stawka jest wysoka, bo chodzi o możliwość wydania tego programu na terenie Wielkiej Brytanii.

Amerykańska premiera gry Manhunt 2 w Halloween

Krystian Smoszna, 24 sierpnia 2007, 15:46

Druga odsłona cyklu Manhunt zadebiutuje na amerykańskim rynku 31-ego października bieżącego roku. Firma Rockstar Games, Inc. dostarczyła organizacji ESRB zmodyfikowaną wersję programu, której ostatecznie przydzielono kategorię wiekową M. Oznacza to, że za Oceanem produkt będą mogli kupić gracze powyżej siedemnastego roku życia.

Na premierę Manhunta 2 poczekamy jeszcze długo

Metatron, 10 sierpnia 2007, 09:14

Sprawie gry Manhunt 2 jeszcze daleko do zakończenia. Jak donosi serwis MCV, Rockstar wystosował oficjalną prośbę do BBFC, brytyjskiej organizacji klasyfikacją gier według kategorii wiekowej, o ponowne rozpatrzenie zakazu publikacji wspomnianej produkcji na terenie Wielkiej Brytanii.

Rockstar odwołuje się od wyroku BBFC, zakazującego sprzedaż Manhunt 2

Jiker, 2 sierpnia 2007, 10:31

Firma Rockstar postanowiła odwołać się od wyroku organizacji British Board of Film Classification (BBFC), która nie dopuściła do sprzedaży gry Manhunt 2 na terenie Wielkiej Brytanii.

Manhunt znów oskarżany o nakłonienie nastolatka do zabójstwa

Metatron, 17 lipca 2007, 12:29

Wielka Brytania po raz kolejny zszokowana jest dokonaną przez nastolatka zbrodnią. Znów rodzice przybrali tę samą linię obrony, jak w wielu podobnych przypadkach, obwiniając o wszystko grę wideo, którą dziwnym trafem okazał się Manhunt, produkcja, o której ostatnio było głośno w Wielkiej Brytanii, gdy okazało się, że jej kontynuacja nie będzie mogła być sprzedawana na terenie tego kraju.

„Manhunt 2 trafi do sprzedaży”, zarzeka się prezes Take-Two

Jiker, 10 lipca 2007, 16:04

Manhunt 2 – pozycja skazana na banicję po obu stronach Atlantyku – „zostanie wydana”, zarzeka się prezes firmy Take-Two, Strauss Zelman. Jednocześnie przepuszcza atak na organizacje zajmujące się klasyfikowaniem gier.

Brytyjczycy podpisują petycję przeciw organizacji, która zakazała Manhunta 2

Metatron, 3 lipca 2007, 12:37

Zakazanie przez organizację The British Board of Film Classification sprzedaży gry Manhunt 2 w Wielkiej Brytanii nie mogło pozostać bez odzewu ze strony Brytyjczyków. Na stronie internetowej rzecznika rządu brytyjskiego została zamieszczona petycja, w której domagają się zmniejszenia uprawnień BBFC w zakresie decydowania o tym, jakie gry mogą, a jakie nie mogą trafić do sklepów.

Rockstar: jesteśmy dumni z Manhunta 2 i dziękujemy graczom za słowa poparcia

Metatron, 30 czerwca 2007, 13:08

Pomimo tego, że w zagranicznych mediach trwa nagonka na najnowsze dzieło Rockstara, grę Manhunt 2, fani nie przestali wspierać jej twórców, przesyłając im słowa poparcia. W podzięce deweloper opublikował list otwarty, w którym wyraził swoją wdzięczność, a jednocześnie podkreślił, że jest dumny ze swojego dzieła.

Wprowadzenie zmian do Manhunt 2 kosztowałoby przeszło 1 mln USD

Major Doktor Upiorna, 25 czerwca 2007, 14:54

Jednym z sugerowanych rozwiązań problemów gry Manhunt 2 jest dokonanie takiego przekształcenia, aby w miarę możliwości pozbawić ją niezwykle brutalnych scen, a tym samym obniżyć jej kategorię. W związku z tą opcją pojawiły się już pierwsze spekulacje, co do kosztu całej operacji. Zdaniem analityka Michaela Pachtera firma Rockstar Games będzie musiała wydać na to przynajmniej 1 mln USD.

Premiera gry Manhunt 2 odwołana!

Krystian Smoszna, 22 czerwca 2007, 06:54

Druga odsłona cyklu Manhunt nie zadebiutuje na rynku zgodnie z planem, czyli w lipcu bieżącego roku. Przedstawiciele firmy Take-Two Interactive Software, Inc. postanowili odłożyć produkt na półkę, na co wpływ miały ostatnie działania organizacji zajmujących się przydzielaniem kategorii wiekowych.

Dalsza egzystencja gry Manhunt 2 pod dużym znakiem zapytania

Krystian Smoszna, 21 czerwca 2007, 07:12

Koncern Take-Two Interactive Software, Inc. ma bardzo poważny problem z drugą odsłoną cyklu Manhunt. Jeśli amerykańska organizacja Entertainment Software Rating Board podtrzyma swoją decyzję dotyczącą gry, firma Nintendo Co. Ltd. nie udzieli jej licencji, a co za tym idzie, zablokuje możliwość publikacji programu w wersji na konsolę Nintendo Wii.

Brytyjskie stowarzyszenie wydawców popiera decyzję o zakazie sprzedaży Manhunta 2

Metatron, 20 czerwca 2007, 14:22

Pisaliśmy już dzisiaj o tym, jaka była reakcja Rockstara na odmówienie przez brytyjską organizację British Board of Film Classification klasyfikacji gry Manhunt 2. Komentarz udzielony przez przedstawicieli Entertainment & Leisure Software Publishers Association (ELSPA), działającego na terenie Wielkiej Brytanii stowarzyszenia wydawców, utrzymany był w zupełnie innym tonie.

Rockstar rozczarowany decyzją BBFC

Misiek, 20 czerwca 2007, 09:26

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że decyzją organizacji British Board of Film Classification, druga odsłona serii Manhunt nie zostanie dopuszczona do sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Rockstar (developer) wydał oficjalne oświadczenie odnośnie tego zakazu.

Manhunt 2 tylko dla dorosłych w Stanach Zjednoczonych

Krystian Smoszna, 20 czerwca 2007, 07:15

Amerykańska organizacja Entertainment Software Rating Board surowo potraktowała drugą odsłonę cyklu Manhunt. Kontrowersyjny produkt nie został co prawda zakazany, ale wpisano go na listę gier przeznaczonych wyłącznie dla dorosłych użytkowników konsol. Odpowiedzialny za wydanie programu koncern Take-Two Interactive Software, Inc. nie kryje rozczarowania z takiego obrotu sprawy.

Manhunt 2 zakazany w Wielkiej Brytanii

Krystian Smoszna, 19 czerwca 2007, 14:18

Drugiej odsłony cyklu Manhunt nie zobaczymy w brytyjskich sklepach! Organizacja British Board of Film Classification nie przyznała kategorii wiekowej grze produkowanej przez londyński oddział firmy Rockstar Games, a to oznacza, że program nie będzie dopuszczony do sprzedaży w jakiejkolwiek formie.

Otwarto oficjalny serwis poświęcony grze Manhunt 2 - zobacz nowy trailer!

Jiker, 13 kwietnia 2007, 10:45

Firma Rockstar Games uruchomiła właśnie oficjalny serwis internetowy poświęcony grze Manhunt 2. Wraz z nim opublikowany został pierwszy pełnoprawny trailer tejże pozycji. W odpowiedniej sekcji natkniemy się również na zestaw zrzutów ekranowych.

Manhunt 2 na celowniku Jacka Thompsona

Metatron, 27 lutego 2007, 11:07

Kiedy ogłoszono prace nad Manhunt 2, kontynuacją kontrowersyjnej gry ze studia Rockstar, było niemal pewne, że prędzej czy później odezwą się obrońcy moralności, którzy nie szczędzili słów krytyki pod adresem poprzedniej części. Tak stało się w istocie, a głos zabrał nie kto inny, jak „ulubiony” przez graczy amerykański prawnik Jack Thompson.

Manhunt 2 budzi pierwsze kontrowersje

Krystian Smoszna, 8 lutego 2007, 15:06

Nie trzeba było długo czekać na pierwsze reakcje dotyczące drugiej odsłony cyklu Manhunt. Gra została zapowiedziana oficjalnie przedwczoraj, a już dziś rosną wokół niej pierwsze kontrowersje. Z ogłoszenia o pracach nad programem nie są zadowoleni rodzice zamordowanego w 2004 roku Stefana Pakeeraha.

Filmową zapowiedź gry Manhunt 2 można już znaleźć w Internecie

eLKaeR, 7 lutego 2007, 14:14

Nasza wieczorna wiadomość z wczoraj zapewne podniosła ciśnienie krwi ludziom, którzy zetknęli się z jedną z najbardziej kontrowersyjnych gier w historii – stworzoną przez Rockstar Games pozycją pt. Manhunt. Ogłoszono bowiem oficjalnie, iż powstaje kontynuacja owego głośnego produktu, mająca ujrzeć światło dzienne już w trakcie tegorocznego lata. Teraz dysponujemy garścią informacji dodatkowych.

Manhunt 2 w produkcji!

Krystian Smoszna, 6 lutego 2007, 21:01

O kontynuacji niezwykle brutalnej gry Manhunt pisaliśmy już w sierpniu ubiegłego roku, ale wówczas były to wyłącznie plotki. Dziś mamy zdecydowanie lepsze wieści dla fanów Jamesa Earla Casha. Firma Rockstar Games oficjalnie zapowiedziała drugą odsłonę kontrowersyjnego cyklu!

Manhunt 2 w produkcji?

Krystian Smoszna, 16 sierpnia 2006, 08:23

Firma Rockstar Games pracuje nad drugą odsłoną cyklu Manhunt – takie wnioski można wysnuć z informacji opublikowanych na łamach fanowskiego serwisu Manhunt Uncut.