Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Command & Conquer: Renegade

Premiera Renegade X: Black Dawn, czyli darmowego fanowskiego spadkobiercy Command & Conquer: Renegade

Adrian Werner, 29 stycznia 2012, 15:28

Nadszedł wreszcie dzień wyczekiwany od dłuższego czasu przez fanów Command & Conquer: Renegade. Zadebiutowała bowiem właśnie fanowska spadkobierczyni tej gry, czyli Renegade X: Black Dawn.

Fanowska przeróbka Command & Conquer: Renegade zadebiutuje w styczniu

Adrian Werner, 19 grudnia 2011, 12:17

Mamy dobre wieści dla miłośników uniwersum Tiberium. Twórcy duchowego spadkobiercy gry Command & Conquer: Renegade zdradzili wreszcie jego datę premiery.

Renegade X – fanowska przeróbka Command & Conquer: Renegade wygląda obiecująco

Hed, 5 października 2011, 10:50

Miłośnicy Command & Conquer powinni zwrócić uwagę na fanowski projekt Renegade X, który ma być duchową kontynuacją gry akcji Command & Conquer: Renegade. Połączenie strzelanki pierwszoosobowej z elementami taktycznymi wygląda naprawdę obiecująco. Twórcy przedsięwzięcia chcą odtworzyć klasyczną kampanię solową i rozwinąć tryb multiplayer.

Twórcy Dead Space i Dante's Inferno producentami nowego Command & Conquer?

Jiker, 18 października 2010, 18:54

Marka Command & Conquer straciła niedawno wielu fanów. C&C4: Tyberyjski Zmierzch od studia EA Los Angeles nie tylko poległo w starciu z krytykami, ale również zostało bardzo chłodno przyjęte przez samych graczy. Czy w przywróceniu serii dobrego imienia pomoże studio Visceral Games, znane z gier akcji Dead Space oraz Dante’s Inferno?

Electronic Arts pyta nas o kształt Command & Conquer 4

Jiker, 23 czerwca 2009, 10:15

Serwis CNC Generals World dotarł do ankiety firmy Electronic Arts, w której podejmuje ona temat Command & Conquer 4. Pytania dotyczą przede wszystkim tego, co gracze chcieliby zobaczyć w nowej odsłonie popularnej strategii czasu rzeczywistego. Padają tu m.in. kwestie związane z dodatkową zawartością, poszczególnymi jednostkami i trybem sieciowym.

Nowa gra z cyklu Command & Conquer w drodze

Jiker, 6 lutego 2008, 09:26

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Command & Conquer. Już za niespełna dwa tygodnie ujawnione zostaną oficjalne informacje, które rzucą światło na przyszłość cyklu. Czy doczekamy się nowej odsłony Red Alert? A może będzie to pozycja rozwijająca wątki zaprezentowane w dwóch grach z serii Generals?

Tiberium nowym FPS-em z serii Command & Conquer!

Krystian Smoszna, 12 grudnia 2007, 07:09

W styczniowym numerze magazynu Game Informer pojawi się zapowiedź kolejnej gry z serii Command & Conquer! Tiberium, bo tak nazywa się nowy produkt, będzie pierwszoosobową strzelaniną zrealizowaną przez pracowników studia Electronic Arts Los Angeles.

C&C Saga nie dla Europejczyków

Misiek, 5 października 2007, 13:17

Wczoraj informowaliśmy Was, że Electronic Arts zapowiedziało zestaw Command & Conquer Saga, składający się z 13 dotychczasowych gier z tej serii. Okazuje się jednak, że nie ukaże się on na Starym Kontynencie.

Electronic Arts zapowiada zestaw Command & Conquer Saga

Metatron, 3 października 2007, 09:33

Electronic Arts przygotowało nie lada gratkę dla miłośników gier z serii Command & Conquer. Będzie to kompilacja trzynastu produkcji ze wspomnianego cyklu, wśród których znajdziemy zarówno te starsze, które znalazły się w zestawie C&C: The First Decade, jaki i najnowszą odsłonę – C&C 3: Tiberium Wars.

FPS w uniwersum Command & Conquer potwierdzony... nieoficjalnie

Metatron, 22 września 2007, 14:31

Wczoraj informowaliśmy o tym, że pojawiły się plotki, jakoby Electronic Arts pracowało w ukryciu nad przedstawioną z perspektywy pierwszej osoby strzelaniną osadzoną w uniwersum Command & Conquer. Serwis GameSpot skontaktował się w tej sprawie z człowiekiem znającym aktualne projekty studia EA Los Angeles. Ten, zachowując anonimowość, potwierdził, że taka gra jest w produkcji.

EA przymierza się do stworzenia FPS-a w uniwersum Command & Conquer?

Vercetti, 21 września 2007, 14:44

Kiedy w 2002 r. Electronic Arts wypuściło na rynek grę Command & Conquer: Renegade, wielu spodziewało się, że firma pójdzie za ciosem i stworzy kolejne, pierwszoosobowe gry akcji, traktujące o konflikcie pomiędzy frakcjami NOD i GDI. Do realizacji tychże planów nigdy jednak nie doszło.

FPS osadzony w uniwersum Red Alert do pobrania za darmo

Metatron, 16 września 2007, 19:59

Pięć lat temu dobrze znana fanom RTS-ów firma Westwood opracowała grę Command & Conquer: Renegade. Wbrew pierwszemu członowi tytułu nie była to kolejna część serii, lecz spin-off, przedstawiona w perspektywie pierwszej osoby strzelanina osadzona w uniwersum C&C.

Historia cyklu Command & Conquer - część 6

Krystian Smoszna, 31 marca 2007, 13:29

Zapraszamy do lektury szóstego i ostatniego odcinka opowieści o historii cyklu Command & Conquer. Jak nietrudno się domyślić, poświęcony jest on grze, która wzbudziła wśród fanów chyba najwięcej kontrowersji. Jej tytuł to Command & Conquer: Generals.

Historia cyklu Command & Conquer - część 5

Krystian Smoszna, 30 marca 2007, 09:03

Zapraszamy do lektury piątej części artykułu, w którym możecie zapoznać się z historią cyklu Command & Conquer. Dziś przyjrzymy się grze Red Alert 2 oraz pierwszoosobowej strzelaninie, zatytułowanej Renegade.

Historia cyklu Command & Conquer - część 4

Krystian Smoszna, 29 marca 2007, 11:27

Zapraszamy do lektury czwartej części artykułu, w którym możecie zapoznać się z historią cyklu Command & Conquer. Wczoraj zakończyliśmy naszą opowieść na nietypowym eksperymencie o nazwie Sole Survivor Online, dzisiejszy odcinek poświęcimy w całości grze Tiberian Sun.

Historia cyklu Command & Conquer - część 3

Krystian Smoszna, 28 marca 2007, 11:52

Zapraszamy do lektury trzeciej części artykułu, w którym możecie zapoznać się z historią cyklu Command & Conquer. Wczoraj zakończyliśmy naszą opowieść na grze Red Alert, dziś nieco więcej o jej oficjalnych rozszerzeniach oraz o wynalazku znanym jako Sole Survivor Online.

Historia cyklu Command & Conquer - część 2

Krystian Smoszna, 27 marca 2007, 11:15

Zapraszamy do lektury drugiej części artykułu, w którym możecie zapoznać się z historią cyklu Command & Conquer. Wczoraj mogliście dowiedzieć się więcej o pierwszej części gry (nieoficjalnie znanej pod tytułem Tiberian Dawn), dziś czas na jej rozszerzenie oraz Red Alert.

Historia cyklu Command & Conquer - część 1

Krystian Smoszna, 26 marca 2007, 09:17

Jest jedną z najsłynniejszych serii gier strategicznych czasu rzeczywistego i jedną z najlepiej sprzedających się zarazem. W ciągu jedenastu lat swego istnienia, produkty z cyklu Command & Conquer rozeszły się w nakładzie przekraczającym 25 milionów sztuk. Dzięki temu wynikowi, marka ta znajduje się w pierwszej dwudziestce najpopularniejszych tytułów w historii elektronicznej rozrywki.

Następczyni gry Command & Conquer: Renegade na silniku CryEngine?

Krystian Smoszna, 5 marca 2007, 10:34

Istnieją spore szanse, że następną grą z cyklu Command & Conquer będzie pierwszoosobowa strzelanina – twierdzi pragnący zachować anonimowość informator ze zlokalizowanego w Los Angeles oddziału Electronic Arts. Nowy produkt zostanie najprawdopodobniej stworzony na bazie drugiej generacji silnika CryEngine, napędzającego program o nazwie Crysis.

Command & Conquer: The First Decade - jubileuszowy prezent od Electronic Arts

eLKaeR, 5 listopada 2005, 09:32

Dokładnie 31 sierpnia bieżącego roku pisaliśmy, że słynna seria pt. Command & Conquer obchodziła swoje dziesiąte urodziny. Korporacja Electronic Arts, która posiada prawa do niniejszego cyklu, zamierza wprowadzić do sprzedaży specjalny produkt w związku z omawianym jubileuszem.

Command & Conquer 3 w produkcji?

Krystian Smoszna, 9 września 2004, 07:57

W dniu wczorajszym, zachodnie serwisy informacyjne podały do wiadomości, że trzecia odsłona Command & Conquer jest już w produkcji. Powyższa wiadomość została przekazana od anonimowego źródła z firmy Electronic Arts. Ujawniono nawet oficjalny podtytuł rzeczonej produkcji, która ma uwiarygodnić ową informację.

Z mroków przeszłości - nieznane info na temat C&C2 i C&C:R2

Kull, 23 sierpnia 2004, 11:45

Nowe wieści dla miłośników serii C&C oczekujących kolejnej części ich ulubionej gry. W zakamarkach sieci odnaleziono stronę niejakiego Thomasa A. Szakolczay’a, z której dowiadujemy się o losie dwóch projektów: C&C2 i C&C:R2. Thomas jest uzdolnionym artystą, wykonującym oficjalne grafiki do gier komputerowych. Na jego koncie są już takie tytuły jak: Earth And Beyond, Trinty, Dune Emperor, Call of Duty, oraz Renegade, Renegade 2 i Command & Conquer 3.

Twórca muzyki do serii Command & Conquer wydaje drugą, solową płytę

Krystian Smoszna, 25 lipca 2004, 19:24

Jeśli podoba Ci się muzyka w grach sygnowanych logiem Command & Conquer, być może zainteresuje Cię nowa inicjatywa jej twórcy, Franka Klepackiego. W opublikowanym kilka dni temu oświadczeniu prasowym tego artysty, możemy przeczytać, że już niedługo pojawi się na rynku jego druga, solowa płyta „Rocktronic”, która w dużej mierze będzie przypominała to, co można usłyszeć podczas gry w jakąkolwiek z odsłon słynnej serii RTS-ów.

Dobre wieści dla fanów Command & Conquer: Westwood On-Line powraca/Frank Klepacki udostępnia muzykę z Dune 2000

Krystian Smoszna, 3 stycznia 2004, 09:29

Kilka dni temu informowaliśmy Was o problemach z usługą Westwood On-Line, pozwalającą użytkownikom starszych gier z serii Command & Conquer, np. Tiberian Sun czy Red Alert 2, toczyć boje przez Internet. Z niewiadomych przyczyn serwery przestały akceptować numery seryjne oryginalnych kompaktów i tym samym uniemożliwiały grę.

Westwood On-Line – ostatnie tchnienie?

Krystian Smoszna, 30 grudnia 2003, 12:08

O tym, że Electronic Arts przedmiotowo traktuje słynną serię Command & Conquer, wiemy już od momentu pierwszych zapowiedzi gry Generals, która poza logiem i ideą rozgrywania batalii w czasie rzeczywistym, ze swoimi poprzednikami nie ma nic wspólnego. Dlatego smuci fakt, że prawdopodobnie ostatni bastion po niegdyś wielkiej firmie Westwood Studios także odchodzi w zapomnienie. Chodzi oczywiście o usługę Westwood On-Line, która pozwalała grać przez internet w nieco starszych przedstawicieli serii.

Sole Survivor dla Command & Conquer: Renegade – stary pomysł w nowej oprawie

Krystian Smoszna, 27 grudnia 2003, 11:16

Przedstawiamy kolejny ciekawy mod, który już wkrótce powinien wzbudzić wielkie zainteresowanie fanów serii Command & Conquer. Konwersja tworzona przez małą grupę Team Dri Reign, bazuje na pomyśle niezbyt popularnego Sole Survivor z 1997 roku, który miał zrewolucjonizować tryb rozgrywki dla wielu graczy, niestety, z marnym skutkiem.

Projekt, który „nie wypalił” – Renegade 2...

ComCo, 26 marca 2003, 07:23

Dosyć niedawno zamknięto studio Westwood, jednak pamięć po jego osiągnięciach pozostała. Po tytułach, jakie stworzyli jego programiści oraz projektach, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Jednym z nich był sequel gry Command & Conquer: Renegade - wiele osób do dzisiaj nie może wybaczyć twórcom zawieszenia prac nad tym dziełem, a w sieci ciągle pojawią się nowe materiały ukazujące rzeczoną produkcję w akcji...

Co mogło być, ale nie było

Mariusz Klamra, 26 października 2002, 15:52

Na stronie C&C Universe, poświęconej grom z serii Command & Conquer, pojawiła się unikalna galeria screenów z gry C&C: Renegade 2. Unikalna, ponieważ informacje o tej grze pojawiły się niemal równocześnie z oświadczeniem, że prace nad nią zostały wstrzymane.

Westwood mówi - Renegade’owi już dziękujemy...

Łosiu, 1 sierpnia 2002, 08:22

Tak mówiąc dosłownie firma Westwood Studios, twórca słynnej serii strategii czasu rzeczywistego Command & Conquer ustosunkowała się do pogłosek dotyczących drugiej części gry akcji - Command & Conquer: Renegade.

Command & Conquer: Renegade - poradnik

Solnica, 15 kwietnia 2002, 14:05

Zapraszam do zapoznania się z kolejnym, obszernym poradnikiem, który znalazł się dzisiaj na naszych stronach. Tym razem pod lupę wzięty został stworzony przez Westwood Studios Command & Conquer: Renegade, kolejna odsłona znanej serii, tym razem będąca grą akcji FPP/TPP.

Nowe mapy do C&C: Renegade

Łosiu, 26 lutego 2002, 09:17

Firma Westwood Studios poinformowała, że testuje obecnie dwie nowe multiplayer’owe mapy przeznaczone dla gry Command & Conquer: Renegade, nawiasem mówiąc mającej dziś swą oficjalną zachodnią premierę.

C&C: Renegade - multiplayer demo

Solnica, 16 lutego 2002, 03:18

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Westwood udostępnił multiplayer’ową wersję dema Command & Conquer: Renegade.

Pierwsza na świecie recenzja Command & Conquer: Renegade

Fajek, 13 lutego 2002, 13:33

Jako pierwszy serwis na świecie (!) mamy przyjemność zaprezentować Wam recenzję gry, na która fani świata Command & Conquer czekali z niecierpliwością od 5 lat. Czy było warto? Oto Command & Conquer: Renegade.

Multiplayer demo Command & Conquer: Reneagade

Łosiu, 9 lutego 2002, 11:50

Firma Westwood Studios podała do wiadomości, że w przyszłym tygodniu wypuści, specjalne demo gry Command & Conquer: Reneagade przeznaczone tylko do rozgrywki w trybie multiplayer.

Command & Conquer: Renegade "złoty"

Sznur, 3 lutego 2002, 10:28

Westwood Studios zakończył pracę nad swoją pierwszą adaptacją gry akcji FPS, której fabuła toczy się w świecie Command & Conquer. Amerykańska premiera Command & Conquer: Reneagade ustalona została na już 26 lutego.

Przedpremierowa promocja Command & Conquer: Renegade

Sznur, 18 stycznia 2002, 13:10

Aby wśród natłoku ciągle nowo powstających gier FPS przebić się ze swoim produktem, nie wystarczy już li tylko jego dobra jakość, a nawet znana nazwa. Tak przynajmniej uznali panowie z Westwood Studios, którzy postanowili zorganizować promocję najnowszej gry ze świata Command & Conquer: Renegade na ulicach wielkich miast.

C&C: Renegade - Performance Analyzer

Solnica, 8 stycznia 2002, 10:07

Macie ochotę zagrać sobie w C&C: Renegade a nie wiecie czy wasz komputer jest wystarczająco mocny aby gra chodziła płynnie? Westwood we współpracy z MadOnion (twórcy popularnego 3DMark’a) przygotowali specjalny programik który sprawdzi to za Was.

C&C: Renegade – multiplayerowe szczegóły

Solnica, 25 listopada 2001, 21:12

Dan Cermack, jeden z producentów C&C: Renegade opublikował na oficjalnym forum gry kolejną informację z której można dowiedzieć się kilku nowych, dotyczących trybu multiplayer szczegółów na jej temat.

Beta testy Command & Conquer: Renegade

Łosiu, 19 listopada 2001, 10:07

Firma Westwood Studios w oficjalnym oświadczeniu prasowym poinformowała, że w okresie od 3 - 23 grudnia odbędą się beta testy gry Command & Conquer: Renegade. Co to oznacza dla graczy – gra będzie pozbawiona uciążliwych błędów oraz może termin wydania „luty 2002” zostanie dotrzymany.

Command and Conquer: Renegade – kiedy?

Solnica, 23 października 2001, 10:30

Cliff Hicks, osoba odpowiedzialna w Westwood za kontakty ze społecznością graczy opublikował na oficjalnym forum dyskusyjnym poświęconym grze Command and Conquer: Renegade post w którym podał kolejną planowaną datę wydania tego tytułu.

Command & Conquer: Renegade przesunięte na później

Solnica, 3 października 2001, 10:48

Electronic Arts poinformował o przesunięciu na później daty wydania Command & Conquer: Renegade – opracowywanej przez Westwood Studios, kolejnej, tym razem wykorzystującej grafikę 3D gry opartej na znanym i sprawdzonym temacie konfliktu pomiędzy siłami NOD i GDI.

Zapowiedź Command & Conquer: Renegade

Łosiu, 9 maja 2001, 12:38

Wszystkich, którzy od dawna zastanawiali się jak z perspektywy prostych żołnierskich oczu wyglądają działania wojenne znane z Command & Conquer zapraszam do zapoznania się z zapowiedzą gry Command & Conquer: Renegade, czyli odpowiedzi na nurtujące was pytanie.

Nowości w dziale Pliki (04/05/01)

Solnica, 4 maja 2001, 17:30

Zapraszam do naszego działu Pliki gdzie umieściliśmy dziś kilka ciekawych binariów do pobrania.

Dwie nowe oficjane strony gier, C&C: Renegade i Political Tycoon

Łosiu, 13 kwietnia 2001, 09:33

Pragnę poinformować całą komputerową brać o otwarciu się dwóch oficjalnych storn internetowych gier: Command & Conquer Renegade oraz Political Tycoon.

C&C: Renegade - raczej FPP i bez NOD’u

Solnica, 11 kwietnia 2001, 10:48

Z wywiadu przeprowadzonego przez PC Zone UK z Mike Bell’em wynika, iż akcja w tworzonej przez Westwood grze C&C: Renegade będzie ukazana głównie z perspektywy pierwszej osoby a nie trzeciej jak wcześniej planowano.

Nowości ze świata Command & Conquer

Michał Bobrowski, 12 lutego 2001, 13:06

Producent gry Mike Ward na oficjalnej stronie ujawnił garść najświeższych informacji na temat najnowszej gry nawiązującej do serii Command & Conquer – Renegade.