Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat The Last Remnant

The Last Remnant Remastered - gra jRPG doczeka się odświeżonej wersji

Adrian Werner, 12 września 2018, 09:47

Firma Square Enix ogłosiła, że na PlayStation 4 zmierza The Last Remnant Remastered. Jednocześnie z dystrybucji usunięto pecetową wersję pierwowzoru.

Tydzień ze Square Enix i Eidos na Steamie - dzień trzeci

omadaha, 11 marca 2010, 09:40

Na cyfrowej platformie dystrybucji Steam graczy czeka kolejny dzień promocji cenowych, obejmujący tytuły wydane przez firmy Square Enix i Eidos. W ostatnich dniach po okazyjnych cenach można było nabyć gry z serii Deus Ex, Hitman i Battlestations. Dzisiaj w ofercie specjalnej pojawiły się kolejne propozycje.

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 2, Thief 4, Fight Night Round 4) 30/11/09

Jiker, 30 listopada 2009, 13:20

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: przejęcie twórców Syberii, Amerzone oraz Still Life, dodatek DLC i aktualizacja Fight Night Round 4, banowanie graczy pecetowej wersji Modern Warfare 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

Japonia - Xbox 360 ciągle poniżej oczekiwań

Jiker, 21 września 2009, 11:00

Sytuacja Xboksa 360 w Japonii nie jest zbyt różowa. Wynika to przede wszystkim z niewielkiego zaufania do marki. Wpływ na ten fakt miało oczywiście wiele innych wypadkowych – m.in. brak wiary w zachodnie firmy oraz niezbyt duża liczba gier reprezentujących gatunki najpopularniejsze w Kraju Kwitnącej Wiśni. Okazuje się, że efektów nie przynosi nawet zakrojona na szeroką skalę reanimacja.

Szara przeszłość i różowa przyszłość Square Enix

Jiker, 23 maja 2009, 10:59

Japońska firma Square Enix upubliczniła szczegóły rocznego raportu finansowego za 2009 rok fiskalny (okres od 1/04/08 do 31/03/09). W jego ramach ujęła m.in. sprzedaż swoich najlepszych produkcji oraz podzieliła się z nami oczekiwaniami co do przyszłych wyników finansowych.

Premiery gier w Polsce (23-29 marca)

Vercetti, 30 marca 2009, 08:22

W minionym tygodniu polscy dystrybutorzy dowiedli, że wiosenne porządki są już za nimi i po wyczyszczeniu magazynów cała uwaga rodzimych wydawców skupiła się na świeżynkach. Efekt: w ciągu ostatnich siedmiu dni w sklepach pojawiło się dwadzieścia nowych gier, przeznaczonych na siedem platform.

Poradnik: The Last Remnant

Redakcja GRYOnline.pl, 26 marca 2009, 17:46

„Witam w poradniku do The Last Remnant, najnowszego dziecka firmy Square Enix. Jest to jRPG naprawdę ogromnych rozmiarów. Główny scenariusz jest stosunkowo krótki, jednak wykonując wszystkie questy, badając miejsca nie objęte głównym wątkiem fabularnym, możemy przy nim spędzić 80–90 godzin."

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (23 lutego 2009)

Jiker, 23 lutego 2009, 11:15

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: złote Resistance: Retribution, Johnny Bravo na NDS-a, premiera pecetowego The Last Remnant, lista wystawców na tegorocznych targach E3 i inne. Zapraszamy do lektury.

Sprawdź, czy twój komputer uciągnie The Last Remnant

Ramsik, 1 lutego 2009, 13:38

Jeden z najnowszych przedstawicieli specyficznego gatunku jRPG od Square Enix nie poradził sobie na rynku zbyt dobrze. Niezbyt wysokie oceny i słaba sprzedaż wersji na Xboksa 360 spowodowały, że wiosną The Last Remnant trafi także na PlayStation 3 i PC.

Znamy wymagania sprzętowe The Last Remnant

Filip „fsm” Grabski, 30 stycznia 2009, 14:04

Wczoraj poznaliście nieco szczegółów dotyczących pecetowej odsłony tego jRPG stworzonego przez mistrzów gatunku, studio Square Enix. Dziś uzupełniamy tamte informacje o ujawnione wymagania sprzętowe.

O premierze pecetowego The Last Remnant

Jiker, 29 stycznia 2009, 08:55

The Last Remnant, wydane w listopadzie zeszłego roku wyłącznie w wersji na konsolę Xbox 360, okazało się dosyć przeciętnym przedstawicielem gatunku jRPG i tak też się sprzedało (nieco ponad pół miliona egzemplarzy – VGChartz.com). Czy usprawnione wersje mające ukazać się na pecetach i PlayStation 3 mają szansę odnieść większy sukces?

Square Enix oficjalnie zapowiedział pecetową wersję The Last Remnant

ult, 15 grudnia 2008, 20:23

Kilka tygodni temu, na rynku gier przeznaczonych na konsolę Xbox 360 pojawiła się najnowsza pozycja twórców popularnej serii Final Fantasy – The Last Remnant. W dniu dzisiejszym wydawca, firma Square Enix, opublikował informacje, dotyczące dystrybucji produktu na PC.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (27 listopada 2008)

Jiker, 27 listopada 2008, 12:53

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: nowy F.E.A.R. zakazany w Australii, pierwszy Banjo opóźniony, Steam z grami Kalypso Media, sprzedaż Wii w Japonii, dodatki do The Last Remnant i inne. Życzymy miłej lektury.

Szef Square Enix - „czas tytułów na wyłączność dobiegł końca”

Jiker, 21 listopada 2008, 10:40

W dzisiejszych czasach firmy deweloperskie chcące zarobić na produkcji gier komputerowych, coraz częściej są zmuszone wydawać swoje dzieła na co najmniej dwie platformy. Tzw. multiplatformowość jest już zjawiskiem stałym, nieustannie wypierającym tytuły ekskluzywne, tworzone z myślą o jednym tylko urządzeniu. Do takiej właśnie praktyki zaczyna się przyznawać coraz więcej deweloperów.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (21 listopada 2008)

Jiker, 21 listopada 2008, 09:30

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: śmierć Google Lively, cena nowego Street Fightera, dodatki do Bioshock, europejska premiera The Last Remnant, debiut dodatku do Europa Universalis: Rome, Lips z nowymi utworami. Życzymy miłej lektury.

Twórcy The Last Remnant widzieli działającą wersję Unreal Engine 4

Jiker, 10 października 2008, 12:54

Rola silników graficznych i fizycznych nigdy nie była tak duża, jak teraz. Tworzenie gier na autorskich engine’ach jest co prawda możliwe i część firm w dalszym ciągu obiera tego typu kierunek, jednakże koszty produkcji tytułu od podstaw są aktualnie na tyle horrendalne, że zdecydowanie bardziej opłacalnym wyjściem wydaje się być skorzystanie z już istniejącej bazy. W ostatnim czasie przyznali to m.in. ludzie ze Square Enix, pracujący przy projekcie jRPG noszącym nazwę The Last Remnant (Xbox 360, PlayStation 3 oraz PC).

E3 2008: Zaktualizowane daty premier nadchodzących gier

Vercetti, 15 lipca 2008, 12:50

Wczoraj rozpoczęły się oficjalnie kolejne targi E3 Media & Business Summit 2008, na które najwięksi wydawcy gier przywieźli mnóstwo długo oczekiwanych tytułów. Część z firm zdążyła już ogłosić daty premier swoich produktów, i choć nie wszystkie terminy określono precyzyjnie, stanowią one dla nas zapowiedź sporych emocji w nadchodzących miesiącach.

Square Enix na targach E3 2008

Filip „fsm” Grabski, 9 lipca 2008, 14:55

Już w najbliższy poniedziałek rozpoczną się najsłynniejsze targi elektronicznej rozrywki – E3, których pełna nazwa od zeszłego roku brzmi E3 Media & Business Summit. Sama impreza nie jest już dostępna dla szerokiej publiczności, a jedynie dla przedstawicieli branży.

Japończycy wciąż kochają Square Enix

BK, 18 czerwca 2007, 15:45

Zapowiedziana niedawno gra jRPG The Last Remnant zadebiutowała właśnie w rankingu najbardziej pożądanych pozycji w Kraju Kwitnącej Wiśni. Tworzony przez Square Enix produkt trafił na ostatnie, dwudzieste miejsce, zrzucając jednocześnie z listy zajmujące je do tej pory Halo 3.

Final Fantasy na Xboxa 360? Raczej nie…

BK, 6 czerwca 2007, 06:52

Po wydaniu Final Fantasy XI w wersji na konsolę Microsoftu, Square Enix nie planuje w najbliższym czasie tworzenia nowych gier ze słynnej serii, przeznaczonych dla Xboxa 360.

W The Last Remnant zobaczymy realistycznie prezentującą się roślinność

Krystian Smoszna, 15 maja 2007, 06:54

Twórcy zapowiedzianej w ubiegłym tygodniu gry The Last Remnant, wykorzystają podczas produkcji technologię SpeedTreeRT, pozwalającą uzyskać realistycznie wyglądającą roślinność – poinformowała wczoraj firma Square Enix Co. w oficjalnym oświadczeniu prasowym.

Square Enix zaprezentowało pierwsze screeny z The Last Remnant

BK, 10 maja 2007, 13:44

Podczas odbywającej się w Japonii konferencji prasowej, firma Square Enix oficjalnie poinformowała, że trwają prace nad nową grą z gatunku jRPG, zatytułowaną The Last Remnant. Potwierdzono również, że korzystająca z Unreal Engine 3 produkcja ukaże się w wersjach na konsole PlayStation 3 i Xbox 360.

The Last Remnant – nowy jRPG od Square Enix wykorzysta Unreal Engine 3!

BK, 8 maja 2007, 06:00

Kolejna gra słynnego japońskiego wydawcy, Square Enix, nie będzie następną odsłoną serii Final Fantasy czy Dragon Quest. The Last Remnant to zupełnie nowy tytuł z gatunku jRPG, który wykorzysta Unreal Engine 3!

Square Enix rejestruje tytuł swojej nowej gry

Jiker, 3 maja 2007, 13:12

Serwis GamesWank donosi, że firma Square Enix postanowiła zarejestrować tytuł swojej kolejnej pozycji. Brzmi on The Last Remnant. Nie wiadomo niestety czy jest to pełna jego wersja, czy też może mamy do czynienia jedynie z podtytułem, który będzie częścią składową nazwy kolejnej odsłony istniejącej już na rynku serii.