Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Metal Gear Solid: Portable Ops

Fabuła serii Metal Gear. Część 2: Big Boss

Czarny Wilk, 27 sierpnia 2015, 15:34

Nadciągająca wielkimi krokami premiera Metal Gear Solid V: The Phantom Pain to dobra okazja, by przypomnieć sobie fabułę jednej z najbardziej zagmatwanych i ciekawych interaktywnych sag, jakie kiedykolwiek powstały.

Dalsze spekulacje na temat filmowej wersji Metal Gear Solid

Rock Alone, 2 czerwca 2010, 17:50

Prace nad filmową adaptacją gry Metal Gear Solid, to często powracający temat. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że projekt został zawieszony na skutek braku wsparcia ze strony Konami. Tym razem odrobinę światła na tą sprawę rzuca aktor i scnearzysta David Hayter, który podkładał głos głównego bohatera we wszystkich częściach gry.

Zupełnie nowy Metal Gear Solid od fanów

Hed, 29 września 2009, 18:30

W sieci pojawiła się pierwsza część niezwykłego filmu Metal Gear Solid: Philanthropy. Marki stworzonej przez Hideo Kojimę nikomu przedstawiać nie trzeba, jednak tym razem twórca nie uczestniczył w projekcie. Odpowiada za niego grupa fanów i pasjonatów gier oraz kinematografii z Hive Division, która bezsprzecznie podniosła poprzeczkę dla fanowskich produkcji bardzo wysoko.

Twórca Metal Gear wygłosi odczyt na GDC 2009

Maciej Śliwiński, 11 lutego 2009, 10:23

Podczas Game Developers Conference 2009 w San Francisco zgodnie z tradycją wystąpi kilku prelegentów, będących wielkimi figurami w świecie elektronicznej rozrywki. Jednym z nich będzie Hideo Kojima – twórca kultowej serii Metal Gear.

Twórca serii Metal Gear Solid pracuje nad dwiema grami

Ramsik, 27 grudnia 2008, 14:35

W sieci pojawiły się kolejne wieści na temat planów słynnego Hideo Kojimy, stojącego za serią o przygodach Snake’a. Japończyk powiedział, że jest obecnie zajęty pracami przy dwóch projektach.

Nowa gra Hideo Kojimy za rok na Tokyo Game Show?

Filip „fsm” Grabski, 15 października 2008, 10:25

Japoński growy guru, twórca serii Metal Gear Solid – Hideo Kojima, stwierdził, że prawdopodobnie będzie w stanie oglosić swój następny projekt na przyszłorocznych targach Tokyo Game Show.

Konami rejestruje tytuł nowego Metal Gear Solid

Jiker, 21 września 2008, 16:42

Po kilku tygodniach od ujawnienia przez Gary’ego Paytona, byłego pracownika Kojima Productions, informacji o rozpoczęciu produkcji Metal Gear Solid 5, japoński deweloper z Hideo Kojimą na czele zdecydował się na zarejestrowanie tytułu (najprawdopodobniej) nowych przygód Solid Snake’a. Według serwisu Siliconera miałby on brzmieć Metal Gear Solid Existence.

Plebiscyt na Grę Roku 2007 rozstrzygnięty!

Redakcja GRYOnline.pl, 7 kwietnia 2008, 19:35

Znamy triumfatorów tegorocznej edycji Plebiscytu na Grę Roku. Spośród ponad pół setki tytułów nominowanych do nagród w poszczególnych kategoriach wybraliście 6 tytułów, które Waszym zdaniem zasługują na szczególne uznanie...

Czy Kojima rzeczywiście porzuci serię Metal Gear Solid?

Jiker, 2 października 2007, 10:18

Hideo Kojima już dwukrotnie zapewniał nas o tym, że kolejne produkowane przez niego odsłony Metal Gear Solid będą jego ostatnimi wielkimi dziełami, wchodzącymi w skład jednego z najsłynniejszych cyklów gier (było tak w przypadku MGS 3 i ostatnio MGS 4). Wiele wskazuje jednak na to, że Konami nie pozwoli wielkiemu autorowi tak łatwo porzucić swojego najsłynniejszego bohatera.

Batman wcieli się w rolę Solid Snake'a?

Krystian Smoszna, 12 września 2007, 14:19

Interesujące wieści dotyczące filmu Metal Gear Solid ukazały się w najnowszym numerze brytyjskiego magazynu Nuts. Redaktorzy czasopisma specjalizującego się w publikowaniu zdjęć roznegliżowanych gwiazd wzięli na spytki Christiana Bale’a i dowiedzieli się, że aktor jest jednym z kandydatów do roli Solid Snake’a.

Metal Gear 20th Anniversary Collection również w Stanach Zjednoczonych?

Jiker, 29 lipca 2007, 15:29

Istnieje duża szansa na to, by specjalny zestaw Metal Gear 20th Anniversary Collection, zapowiedziany przy okazji ujawnienia planu obchodów dwudziestej rocznicy powstania serii Metal Gear, trafił również poza granice Japonii.

Zapowiedziano dodatek do gry Metal Gear Solid: Portable Ops

Metatron, 18 lipca 2007, 11:16

Wydana na PSP gra Metal Gear Solid: Portable Ops odniosła całkiem spory sukces. Trudno się więc dziwić, że Konami postanowiło na tym skorzystać i zapowiedziało rozszerzenie do wspomnianej produkcji. Dodatek ukaże się w Japonii 20 września. Nie wiadomo, kiedy zostanie wydane w innych rejonach.

Niespodzianki Konami związane z obchodami 20-stej rocznicy powstania serii Metal Gear

Jiker, 31 maja 2007, 12:07

W tym roku obchodzimy dwudziestą rocznicę powstania słynnej serii Metal Gear. W związku z tym firma Konami ma w zanadrzu kilka ciekawych przedsięwzięć, które z pewnością przypadną do gustu największym fanom przygód m.in. Solid Snake’a. Wczoraj poznaliśmy szczegóły na temat pierwszego z nich.

David Hayter nie będzie pracował przy ekranizacji Metal Gear Solid

Sargeras, 16 maja 2007, 13:25

Jakiś czas temu pojawiły się informacje o ekranizacji popularnej serii Metal Gear Solid. Fani natychmiast zadali sobie pytanie: „Czy będzie w tym uczestniczył David Hayter?”

Angielskie demo Metal Gear Solid: Portable Ops do pobrania z Internetu

eLKaeR, 15 maja 2007, 18:18

Na brytyjską edycję Metal Gear Solid: Portable Ops musimy poczekać jeszcze dziesięć dni z powodu opóźnienia, powstałego w wyniku niedopatrzeń wydawcy. Dla posiadaczy PlayStation Portable, chcących wypróbować niniejszą pozycję przed zakupem, korporacja Konami udostępniła w Internecie wersję demonstracyjną.

Poznaliśmy dokładną datę europejskiej premiery gry Metal Gear Solid: Portable Ops

Jiker, 11 maja 2007, 10:13

Japońska firma Konami poinformowała, że oficjalna europejska premiera gry Metal Gear Solid: Portable Ops odbędzie się 25 maja 2007 roku. Pierwotnie pozycja ta miała trafić do sprzedaży w poprzedni piątek, lecz w wyniku odkrycia kilku niedopatrzeń (m.in. braku rankingu BBFC - British Board of Film Classification) poszczególne egzemplarze zostały odesłane do wydawcy.

Europejska premiera Metal Gear Solid: Portable Ops opóźniona

Metatron, 21 marca 2007, 13:18

Ci, którzy oczekują na europejską premierę gry Metal Gear Solid: Portable Ops na PSP, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Jak zapowiedziało Konami, na Starym Kontynencie produkcja ukaże się dopiero w maju, zamiast, jak to do tej pory informowano, w kwietniu.

Film Metal Gear Solid - dalsze szczegóły

Metatron, 11 lutego 2007, 14:48

Niedługo po pojawieniu się informacji o tym, że produkcją ekranizacji bestsellerowej gry Metal Gear Solid zajmie się Sony Pictures Entertainment, w filmowym serwisie Hollywood Reporter ukazała się wiadomość zdradzająca kolejne szczegóły powstającego filmu.

Wytwórnia Sony Pictures zajmie się produkcją filmu Metal Gear Solid

Krystian Smoszna, 9 lutego 2007, 07:29

Długo, bo prawie dziewięć miesięcy, musieliśmy czekać na informację o tym, która z wytwórni filmowych zajmie się produkcją ekranizacji popularnego cyklu gier, zatytułowanego Metal Gear Solid. Dziś wiemy już, że ten zaszczyt przypadnie firmie Sony Pictures Entertainment.

Europejskie bonusy w MGS: Portable Ops

eLKaeR, 12 stycznia 2007, 13:55

Według sygnałów, dochodzących z Japonii i Stanów Zjednoczonych, pozycję pt. Metal Gear Solid: Portable Ops zaliczyć można do grona najlepszych gier dla PlayStation Portable. Nowy produkt ekipy z Kojima Productions zdobywa popularność na Dalekim Wschodzie i równie odległym Zachodzie, a tymczasem Europa czeka. Cierpliwość mieszkańców Starego Kontynentu zostanie jednak wynagrodzona.

Czy powstanie kontynuacja Metal Gear Solid: Portable Ops?

Jiker, 3 stycznia 2007, 10:17

Metal Gear Solid: Portable Ops to zdecydowanie najbardziej udana odsłona słynnej serii wydana na przenośną konsolę Sony PSP. Świadczą o tym wysokie noty wystawione przez amerykańskie serwisy oraz ciepłe przyjęcie ze strony graczy. Nic zatem dziwnego w tym, że pojawiły się pierwsze informacje o kontynuacji.

Poznaliśmy datę premiery anglojęzycznej wersji gry Metal Gear Solid: Portable Ops

Jiker, 22 listopada 2006, 12:56

Firma Konami poinformowała, że amerykańska premiera gry Portable Ops, najnowszej przenośnej odsłony serii Metal Gear Solid, odbędzie się piątego, a nie, jak wcześniej zapowiadano, pierwszego grudnia 2006 roku.

Ciekawy bonus dla przedpremierowych nabywców Metal Gear Solid: Portable Ops

eLKaeR, 7 listopada 2006, 08:55

Mieszkańcom Kraju Kwitnącej Wiśni pozazdrościć można specjalnych zestawów kolekcjonerskich z grą Metal Gear Solid: Portable Ops, o których pisaliśmy w ostatnim dniu ubiegłego miesiąca. Na szczęście również dla klientów zachodnich przewidziano pewien bonus z okazji zbliżającego się komercyjnego debiutu wspomnianej pozycji, dedykowanej wyłącznie konsoli PlayStation Portable.

Kolekcjonerskie zestawy od Konami z okazji premiery Metal Gear Solid: Portable Ops

eLKaeR, 31 października 2006, 11:44

Grudniowa premiera Metal Gear Solid: Portable Ops będzie bez wątpienia wielkim wydarzeniem dla wszystkich posiadaczy PlayStation Portable. Korporacja Konami doskonale zdaje sobie z tego sprawę i właśnie dlatego w dniu rynkowego debiutu gry zamierza poprzez swój japoński sklep internetowy rozpocząć dystrybucję interesujących zestawów, przygotowanych specjalnie z myślą o kolekcjonerach.

Nagrody Best of TGS rozdane

Metatron, 24 września 2006, 20:38

Organizatorzy Tokyo Game Show przyznali nagrody poszczególnym grom zaprezentowanym podczas targów. Nikogo chyba nie zdziwi, że najwięcej wyróżnień otrzymały produkty Sony. W końcu zwyczajowo już japońskie targi zdominowane są przez tego producenta.