Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 września 2020, 13:25

autor: Entelarmer

Zmiany cen i ostrzeżenia o DRM, Augmented Steam poprawia sklep Valve

Sklep Steama z zaawansowanymi filtrami i informacjami o zmianach cen, aktywności graczy, zabezpieczeniach DRM etc.? Nie, to nie nowa aktualizacja od Valve, lecz wtyczka Augmented Steam. Rozszerzenie Chrome'a i Firefoxa znacząco usprawnia przeglądanie gier w ofercie Steama.

Zmiany cen i ostrzeżenia o DRM, Augmented Steam poprawia sklep Valve - ilustracja #1
Wtyczka grupy IsThereAnyDeal ułatwia przeglądanie oferty Steama.

Firma Valve nieustannie rozwija Steama, dodając kolejne funkcje lub usprawniając działanie starych. Jeśli jednak to dla Was wciąż za mało, możecie sprawdzić Augmented Steam – wtyczkę do przeglądarek Chrome oraz Firefox dodającą garść ciekawych opcji związanym z platformą. Dotychczas pobrało ją ponad 100 tysięcy użytkowników. Za rozwój rozszerzenia odpowiada grupa IsThereAnyDeal, którą możecie znaleźć na Steamie.

Oryginalna wtyczka powstała pod nazwą Enhanced Steam jako dzieło Jasona Shacklesa, który jednak porzucił projekt po pięciu latach. Wtedy przejęli go członkowie grupy IsThereAnyDeal, którzy przebudowali całość od podstaw, poprawiając działanie starych funkcji i dodając nowe. Augmented Steam wymaga połączenia z serwerami grupy, ale twórcy zapewniają, że pobierane informacje dotyczą identyfikatora wyświetlanych gier, ustawionej przez nas waluty oraz identyfikator Steama (przy czym dane te są usuwane po 30-90 dniach).

Zmiany cen i ostrzeżenia o DRM, Augmented Steam poprawia sklep Valve - ilustracja #2
Augmented Steam dodaje garść użytecznych funkcji.

Usprawnienia oferowane przez wtyczkę sprowadzają się do ułatwienia przeglądania gier w sklepie Steama. Możemy korzystać z dodatkowych filtrów, by uwzględnić (bądź wykluczyć) posiadane gry, pozycje na liście życzeń, tytuły z przeważnie negatywnymi lub mieszanymi opiniami etc. Augmented Steam pozwala też sprawdzić regionalną cenę danego produktu, a także podaje, czy był on kiedykolwiek dostępny w niższej cenie na Steamie lub w sklepach dystrybucji cyfrowej. Rzecz jasna, nie uwzględnia to lokalnych sklepów stacjonarnych, dlatego przy korzystaniu z tej funkcji warto posiłkować się m.in. Grową Porównywarką Cen.

Augmented Steam podaje też informacje na temat średniej ocen w serwisie Opencritic, uwzględnieniu danej gry w pakietach, zaoszczędzonej kwoty etc. Wtyczka korzysta również z pomocy serwisów HowLongToBeat.com oaz Steam Charts, by wyświetlić dane na temat tego, na ile godzin starczy rozgrywka oraz ile osób wciąż bawi się we wskazanej produkcji.