Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 czerwca 2019, 01:09

autor: Ender

Zapowiedziano kontroler Xbox Elite 2, debiut w listopadzie

Podczas konferencji Microsoftu towarzyszącej targom E3 2019 zaprezentowano nową wersję kontrolera Xbox Elite. Gamepad, który miał zostać zbudowany na nowo od podstaw, zadebiutuje w sprzedaży w listopadzie tego roku.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Prezentacja nowego Xboksa to nie jedyna sprzętowa zapowiedź, która miała miejsce na konferencji Microsoftu towarzyszącej targom E3 2019. Gigant z Redmond przedstawił na niej również nowy kontroler Xbox Elite 2. Gamepad pojawi się w sprzedaży 4 listopada tego roku. Jego sugerowana cena wyniesie 179,99 dolarów (ok. 685 zł).

Według zapewnień Microsoftu, kontroler został zaprojektowany i zbudowany praktycznie od nowa, korzystając oczywiście ze sprawdzonej i lubianej przez graczy sylwetki i układu standardowego xboksowego pada. Kontroler ma być jednak bardziej ergonomiczny i pokryty nowym materiałem, który ułatwi jego trzymanie nawet w najbardziej intensywnych sytuacjach.

Podobnie jak w oryginalnej wersji, która pojawiła się w sprzedaży kilka lat temu, w zestawie otrzymamy szereg wymiennych drążków, przycisków kierunkowych oraz łopatek w nowych wersjach, pozwalających dostosować urządzenie do naszych potrzeb. By zapewnić najwyższą precyzję gracze będą mogli także samodzielnie dostosować czułość gałek analogowych oraz poziom nacisku na jaki reagują. Pad zostanie wyposażony w port USB-C i będzie korzystać z technologii Bluetooth. Ładowany akumulator wystarczy na 40 godzin ciągłej zabawy.

Zapowiedziano kontroler Xbox Elite 2, debiut w listopadzie - ilustracja #1
  1. Microsoft – strona oficjalna
  2. Xbox – strona oficjalna
  3. E3 2019 – strona oficjalna