Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 kwietnia 2020, 11:20

autor: Laty

Youtuber zbudował komputer do gier w konsoli

Na jednym z amerykańskich kanałów technologicznych pojawił się film pokazujący budowę komputera do gier. Nie jest to jednak kolejny zwykły PC, ponieważ został zamknięty w obudowie uszkodzonej konsoli Nintendo GameCube.

Youtuber zbudował komputer do gier w konsoli - ilustracja #1
Przenośny komputer zamknięty w retro obudowie... wygląda interesująco!

Konsola GameCube jest następczynią Nintendo 64. Kształtem przypomina kostkę, do której podłączane są kontrolery. Zadebiutowała na rynku w 2001 roku, a do końca marca 2008 roku zostało sprzedanych około 21,7 mln egzemplarzy.

Youtuber z kanału Tech By Matt opublikował wideo, w którym pokazuje, jak zbudować gamingowy komputer w starym GameCube. Następnie zagrał na nim w takie gry jak Fortnite i CS:GO. Matt kupił za pośrednictwem serwisu eBay uszkodzoną konsolę, po czym opróżnił ją. Największym wyzwaniem było umieszczenie podzespołów w ograniczonej przestrzeni, jaką oferuje obudowa konsoli. Udało się tego dokonać dopiero po serii przeróbek.

Specyfikacja komputera:

  1. Procesor: AMD Ryzen 3 3200G
  2. Płyta główna: ASRock DeskMini A300-STX
  3. RAM: Crucial DDR4 3200 MHz, 8 GB
  4. Dysk SSD: OCZ RD400 512 GB
  5. Wentylator: 1x 50 mm

Tak wyglądał proces tworzenia:

Łączny koszt budowy komputera wyniósł około 420 dolarów (1750 złotych). Youtuber wspomniał, że jeśli chcielibyśmy złożyć komputer o nieco innych parametrach, to do środka można włożyć Ryzena 5 oraz wymienić dysk SSD.

Komputer zamknięty w kostce, o którym Wam dziś opowiadamy, nie jest pierwszym tego typu egzemplarzem. Jakiś czas temu jeden z użytkowników Reddita pochwalił się swoim projektem.