Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 maja 2019, 08:18

YouTube Music i YouTube Premium oficjalnie w Polsce

Google oficjalnie uruchomiło w Polsce dwie nowe usługi – streamingu muzyki pod nazwą YouTube Music oraz YouTube Premium.

YouTube Music i YouTube Premium oficjalnie w Polsce - ilustracja #1

Google po kilku miesiącach od premiery na Zachodzie oficjalnie udostępniło w naszym kraju dwie nowe usługi, które mają pomóc firmie w rywalizacji z tuzami elektronicznego rynku, jak Spotify, Apple Music, Netflix czy HBO GO.

Pierwszą z nich jest YouTube Music – to usługa streamingu muzyki, pozwalająca na korzystanie z zasobów serwisu YouTube bez ograniczeń, choć nie tylko w formie wideo. Możemy tutaj także odsłuchać całe albumy poszczególnych artystów, single oraz nagrania z koncertów czy covery. W serwisie znajdziemy także tysiące różnorodnych playlist, a ciekawą funkcjonalnością jest wyszukiwanie utworów po fragmentach tekstów.

Darmowa wersja tej usługi pozwala na odsłuchiwanie muzyki w towarzystwie reklam – zupełnie tak, jak w Spotify. Płatna wersja serwisu – YouTube Music Premium – umożliwia wyłączenie ogłoszeń, odsłuchiwanie muzyki w tle bez konieczności wyświetlania aplikacji na ekranie, jak również pobranie interesujących nas utworów i odtwarzanie w trybie offline.

Dostęp do tej wersji kosztuje 19,99 złotych miesięcznie, ale przez pierwsze dwa tygodnie od premiery możecie skorzystać ze specjalnej oferty, pozwalającej na użytkowanie usługi przez trzy miesiące za darmo. Dodatkowo mamy także plan rodzinny z 30-dniowym okresem próbnym, po upłynięciu którego subskrypcja dla maksymalnie sześciu osób to koszt 29,99 złotych / miesiąc. Aplikacja YouTube Music jest dostępna na pecetach, jak i urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS.

Drugą z nowości jest YouTube w wersji Premium, zawierającej szereg filmów i seriali z oferty YouTube Originals, a także całą ofertę serwisu YouTube Music Premium. Z tej usługi również możecie korzystać przez pierwsze trzy miesiące za darmo, a następnie płacąc 23,99 złotych miesięcznie bądź 35,99 zł w przypadku planu rodzinnego.