Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 października 2021, 12:30

Xiaomi zaprezentuje samochód elektryczny w najbliższych latach

Xiaomi zamierza wejść na rynek elektromobilności. Auto sygnowane logo chińskiego producenta m.in. smartfonów miałoby pojawić się w sprzedaży w 2024 roku. Na razie jednak niewiele o nim wiadomo.

W SKRÓCIE:
  • Xiaomi chce wyprodukować własne auto elektryczne, lecz otworzyć jego drzwi ze słowami „Xiaomi lepsze” będziemy mogli najwcześniej w 2024 roku.

Xiaomi udziela nowych informacji o swoich planach dołączenia do grona potentatów motoryzacyjnych. Chce stworzyć auto elektryczne – pierwszy pojazd w historii firmy. Producent smartfonów przeznaczył na ten cel 10 miliardów chińskich juanów (6,17 mld zł). Auto powinno wejść do sprzedaży w 2024 roku. Może to oznaczać, że pod koniec 2023 roku zostanie oficjalnie zaprezentowane.

Elektryczny pojazd Xiaomi ma być SUV-em lub sedanem z przedziału cenowego od 100 tys. do 300 tys. chińskich juanów (61,7 tys. zł – 185,2 tys. zł). To dość szerokie widełki i nie bardzo wiadomo, czego można się spodziewać po tym samochodzie. Xiaomi nabyło startup DeepMotion, pracujący nad technologią autonomicznej jazdy. Można więc oczekiwać, że pojazd będzie posiadał autopilota, o funkcjonalności podobnej do systemów spotykanych w autach Tesli.

Inni producenci elektroniki także mają ambicje, by wejść w segment EV. Apple we współpracy z Hyundaiem chce produkować swoje własne elektryczne auto. Podobne plany rozwijania elektromobilności ma Huawei, a także Amazon (Rivian) i Google.

Xiaomi zaprezentuje samochód elektryczny w najbliższych latach - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.