Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 października 2019, 11:05

autor: Aquma

Xiaomi zapowiada smartwatch. Google kupi Fitbit, by zrobić własny?

Xiaomi prawdopodobnie zaprezentuje niedługo własny smartwatch - działający w oparciu o system WearOS Mi Watch, który wyglądem mocno przypomina Apple Watch. Wejściem na rynek tego typu sprzętu interesuje się też Google - według agencji Reutera koncern prowadzi rozmowy w sprawie nabycia firmy Fitbit.

Rynek noszonej elektroniki staje się coraz gorętszy. - Xiaomi zapowiada smartwatch. Google kupi Fitbit, by zrobić własny? - wiadomość - 2019-10-29
Rynek noszonej elektroniki staje się coraz gorętszy.

Firma Xiaomi najprawdopodobniej zaprezentuje w przyszłym tygodniu (konkretnie 5 listopada) własny smartwatch - Mi Watch. Sugeruje to obrazek opublikowany na portalu Weibo, który możecie zobaczyć poniżej. Jak widać, sprzęt dość mocno przypomina Apple Watch. Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Android Police, zegarek będzie działał w oparciu o popularny system WearOS.

Źródło: Weibo.
Źródło: Weibo.

Stworzenie smartwatcha nie jest dla Xiaomi niczym dziwnym - firma od lat sprzedaje przecież opaski fitnessowe Mi Band. Chiński koncern jest drugim największym producentem tzw. wearables, czyli mobilnej elektroniki noszonej na ciele, z udziałem w rynku na poziomie 12,6% (pierwszym jest Apple). Wprowadzenie do oferty zegarka było więc jedynie kwestią czasu.

Więcej na temat Mi Watch dowiemy się w przyszły wtorek.
Więcej na temat Mi Watch dowiemy się w przyszły wtorek.

Co ciekawe, Xiaomi nie jest jedyną firmą, która chce wprowadzić do swojej oferty smartwatch. Najprawdopodobniej podobny pomysł ma Google, na co wskazuje plan nabycia Fitbit - jednego z największych podmiotów zajmujących się produkcją elektroniki fitnessowej. Na razie nie wiadomo, czy koncerny się dogadają, ale niewątpliwie byłaby to dla nich strategiczna współpraca - Fitbit coraz mocniej traci na rywalizacji z... Xiaomi i Huaweiem, które oferują znacznie tańszy sprzęt o podobnych możliwościach.

Nawet jeśli doniesienia Reutersa się potwierdzą, na premierę smartwatcha marki Google z pewnością będziemy musieli trochę zaczekać.

  1. Xiaomi - strona oficjalna
  2. Google - strona oficjalna