Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 31 maja 2021, 11:53

autor: Przemysław Dygas

Smartfon naładowany w kilka minut; Xiaomi zapowiada rewolucję

Już niedługo akumulatory naszych smartfonów naładujemy zaledwie w kilka minut. Xiaomi zaprezentowało światu nową technologię HyperCharge, która zapowiada się na prawdziwą rewolucję w świecie ładowarek.

W SKRÓCIE:
  • Xiaomi zaprezentowało technologię HyperCharge.
  • Pozwala ona na ładowanie przewodowe o mocy 200 W i bezprzewodowe o mocy 120 W.
  • Sprawia to, że baterię o pojemności 4000 mAh naładujemy nawet w 8 minut.

Xiaomi zaprezentowało właśnie małą rewolucję, nad którą pracowało już od dłuższego czasu. Dzięki stworzonej przez firmę technologii HyperCharge naładujemy telefon ładowarką o mocy do 200 W. Przekłada się to na bardzo dużą prędkość przesyłu energii. Na przykładzie Xiaomi Mi 11 Pro pokazano, że napełnienie baterii trwa zaledwie kilka minut.

Xiaomi przedstawiło dwa warianty swojej najnowszej technologii. Pierwszy to opcja ładowania przy użyciu kabla USB. Pozwala ona na użycie mocy 200 W, co sprawia, że wystarczy 8 minut, by cieszyć się w pełni zasiloną baterią o pojemności 4000 mAh. Jeśli chcielibyśmy naładować akumulator do połowy, wystarczą 3 minuty. Firma przedstawiła także wariant bezprzewodowy. Ładowanie tego rodzaju korzysta z mocy 120 W, a jego efekty są równie imponujące. W ten sposób baterię można naładować w 15 minut. 10% pojemności osiąga w zaledwie minutę, a 50% w siedem minut.

Niestety Xiaomi nie zdradziło, kiedy zamierza zaimplementować HyperCharge w nowych telefonach. Nie podzielono się także informacjami na temat ewentualnego nagrzewania się smartfona. Jeśli jednak tak szybkie ładowanie nie będzie wpływać negatywnie na żywotność baterii, to bez wątpienia możemy spodziewać się, że technologię tę zobaczymy w sprzęcie sprzedawanym przez chińską firmę już wkrótce.

Smartfon naładowany w kilka minut; Xiaomi zapowiada rewolucję - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.