Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 marca 2021, 16:08

autor: Ness

Microsoft testuje rozdzielczość Full HD w usłudze xCloud

Microsoft planuje rozwijać swoją platformę streamingową xCloud. W Internecie pojawił się pierwszy zrzut ekranu przedstawiający grę działającą w rozdzielczości Full HD.

Prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości do usługi xCloud zawita wyższa jakość wyświetlanego obrazu. Microsoft zaczął już pierwsze testy, ponieważ na portalu Windows Central pojawił się zrzut ekranu przedstawiający grę Hellblade: Senua’s Sacrifice (odpaloną za pomocą xCloud) w rozdzielczości 1080p. Grafika pochodzi z anonimowego, ale zaufanego zdaniem redakcji źródła.

Microsoft testuje rozdzielczość Full HD w usłudze xCloud - ilustracja #1
Pierwsza udokumentowana gra działająca w rozdzielczości Full HD w usłudze xCloud. Źródło: Windows Central

Wprowadzenie wyższej rozdzielczości byłoby dużym krokiem naprzód dla platformy streamingowej Microsoftu, ponieważ konkurencyjne serwisy takie jak GeForce Now, Amazon Luna czy Google Stadia już teraz oferują graczom obraz w jakości Full HD. xCloud pozwala maksymalnie na 720p.

Według serwisu VG247, Microsoft chce zaktualizować serwery odpowiedzialne za streaming, które obecnie działają na architekturze Xboksa One, do standardu używanego w najnowszej konsoli giganta z Redmond, czyli Xboksie Series X.

Wszystko po to, by zapewnić komfortową rozgrywkę zarówno użytkownikom PC, jak i XOne, ponieważ Microsoft planuje w tym roku uruchomić xCloud właśnie na tych sprzętach oraz smartfonach z systemem iOS. Jednak w przypadku tych ostatnich, by ominąć restrykcyjne przepisy Apple’a, usługa będzie dostępna wyłącznie przez przeglądarkę.

Obecnie do uruchomienia usługi xCloud potrzeba urządzenia z systemem Android w wersji 6.0 lub nowszej oraz wykupionego abonamentu Xbox Game Pass Ultimate. Wymagane jest także połączenie z Internetem o minimalnej prędkości pobierania 10 Mb/s oraz kompatybilny bezprzewodowy kontroler Xbox.

Microsoft testuje rozdzielczość Full HD w usłudze xCloud - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.