Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 maja 2020, 12:00

autor: Sodar

Xbox Series X - nie zabraknie egzemplarzy

Niedługo po premierze zainteresowanie nowym Xboxem Series X może być bardzo duże. Phil Spencer z Microsoftu zapewnia jednak, że konsol starczy dla wszystkich.

Xbox Series X - nie zabraknie egzemplarzy - ilustracja #1
Microsoft obiecuje, że zapewni wystarczającą liczbę egzemplarzy w dniu premiery

Phil Spencer, dyrektor działu Xbox w firmie Microsoft, stwierdził w rozmowie z byłym szefem amerykańskiego oddziału Nintendo Reggie’em Fils-Aime, że na pewno nowych konsol starczy dla wszystkich. Pandemia koronawirusa nie zakłóciła łańcucha dostaw w procesach produkcyjnych Xboxa Series X. W dniu premiery ilości w sklepach mają być wystarczające, aby sprostać każdemu zapotrzebowaniu.

W pewnym momencie Phil mówi (około 23:20):

W naszym łańcuchu dostaw czujemy się dobrze po stronie sprzętowej. Czujemy, że będziemy w stanie dostarczyć wystarczająco dużo urządzeń. Jak wiecie, jesteśmy bardzo zaangażowani, ponieważ mówiliśmy o światowej premierze, której niestety nie zrealizowaliśmy w przypadku Xboxa One. Pamiętacie, jak oglądaliście to z kampusu Nintendo. Wiele miesięcy zajęło nam uderzenie na niektóre z niezwykle ważnych rynków, więc światowa premiera jest dla nas istotna.

Premiera Xboxa Series X odbędzie się pod koniec roku. Warto poczytać więcej o specyfikacji konsoli i opiniach deweloperów na jej temat. Pełny zapis rozmowy Phila Spencera:

Ostatnia aktualizacja: 2020-05-28

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach