Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 28 maja 2020, 12:07

autor: Aquma

Marvel – fan ułożył chronologicznie wszystkie sceny z filmów

Jeden z fanów podjął się karkołomnego zadania posegregowania chronologicznie scen ze wszystkich dotychczasowych filmów z Marvel Cinematic Universe.

Marvel – fan ułożył chronologicznie wszystkie sceny z filmów - ilustracja #1
„Pstryk” – i poukładane.

Jeden z fanów stworzył chronologiczne zestawienie wydarzeń w Marvel Cinematic Universe, segregując po kolei sceny pochodzące z dwudziestu trzech filmów (wszystkich dotychczas wydanych). Lista obejmuje sto dziesięć pozycji – od prologu Thor: Mroczny Świat, aż po praktycznie całą fabułę Spider-Man: Daleko od domu.

Należy podkreślić, że zadanie było nawet trudniejsze, niż mogłoby się wydawać, w związku ze zmianami w linii czasowej, których dokonał film Avengers: Koniec gry.

Twórca zestawienia podkreśla, że chronologia nie uwzględnia seriali (przede wszystkim Agentów T.A.R.C.Z.Y., ale i produkcji Netfliksa, których przynależność do MCU jest pewna), a także skasowanych scen. Dodatkowo tzw. „flashbacki” – sceny pokazujące fragment przeszłości, nawiązujące w jakiś sposób do wątku fabularnego – były brane pod uwagę tylko wtedy, kiedy ewidentnie miały miejsce w innym czasie i można było oddzielić je od całej reszty fabuły danego dzieła.

  1. Marvel Cinematic Universe – strona oficjalna
  2. Disney – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.