Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 października 2020, 11:32

autor: Frozen

Xbox Series X i S pozwolą na częściowe usuwanie gier

Konsole Xbox Series X i S będą posiadały opcjonalną funkcję usuwania z dysku twardego wybranych fragmentów gier. Ma to pomóc w zaoszczędzeniu miejsca w mocno ograniczonej pamięci obu urządzeń.

Xbox Series X i S pozwolą na częściowe usuwanie gier - ilustracja #1
Dzięki nowej opcji zaoszczędzimy nieco miejsca na dysku twardym konsoli.
W SKRÓCIE:
  • konsole Xbox Series X i S pozwolą na częściowe usuwanie gier z dysku twardego;
  • gracz będzie mógł odinstalować np. tylko te tryby gier, których nie używa;
  • funkcja ma być opcjonalna – twórcy gier sami zdecydują, czy chcą z niej korzystać, czy nie.

Xbox Series X wyposażony jest w dysk twardy o pojemności 1 TB (przy czym, po odjęciu plików systemowych, użytkownikowi zostaje do dyspozycji ok. 802 GB). Zakup dodatkowej pamięci to spory wydatek – za nadprogramowy terabajt polski gracz będzie musiał zapłacić nieco ponad tysiąc złotych. Gry, czy tego chcemy, czy nie, zajmują coraz więcej i nawet te 2 TB może wkrótce nie wystarczyć przeciętnemu użytkownikowi konsoli. Jason Ronald, dyrektor odpowiedzialny w Microsofcie za zarządzanie programami, podczas najnowszego podcastu z Majorem Nelsonem poinformował o rozwiązaniu mającym pomóc graczom w zaoszczędzeniu miejsca na dysku twardym Xboksa Series X/S. Oba urządzenia mają zostać wyposażone w funkcję usuwania z pamięci elementów gier, których nie używamy.

Przykładowo: jeżeli ukończyliśmy w grze kampanię dla jednego gracza i nie zamierzamy już do niej wracać, lecz dalej regularnie gramy w tryb wieloosobowy, to możemy usunąć z dysku ten pierwszy element i zostawić wyłącznie multiplayer. Funkcja ma być w pełni opcjonalna – twórcy gier sami zdecydują, czy i w jakim zakresie będą wykorzystywać ją w swoich tytułach.

Przypominamy, że konsole Xbox Series X i S trafią na rynek 10 listopada tego roku. Sugerowana cena urządzeń w naszym kraju wynosi 2249 zł (w przypadku Series X) oraz 1349 zł (dla Series S).

  1. Oficjalna strona marki Xbox