Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 października 2019, 09:56

autor: Froozyy

Xbox Scarlett obsłuży pady od Xboxa One

James Shields, Product Marketing Manager w dziale akcesoriów Xboksa, potwierdził informacje o kompatybilności Xbox Scarlett z kontrolerami obecnej generacji. Oznacza to, że posiadając jakiegokolwiek pada, który działał z Xbox One, nie będziemy zmuszeni do zakupu kolejnego przy wymianie konsoli na nowszą.

Nie będziecie musieli kupować nowego pada do Xboksa Scarlett. - Xbox Scarlett obsłuży pady od Xboxa One - wiadomość - 2019-10-23
Nie będziecie musieli kupować nowego pada do Xboksa Scarlett.

Podobnie jak obecna konsola Microsoftu, jej następczyni – Xbox Scarlett – ma oferować wsteczną kompatybilność, co oznacza, że jej użytkownicy będą w stanie odpalić tytuły, które oryginalnie przeznaczone były na Xboksa One. Co więcej, okazuje się, że kompatybilność obejmie nie tylko gry, ale również pady i inne dodatkowe akcesoria. Potwierdził to na swoim Twitterze James Shields, Product Marketing Manager w dziale akcesoriów Xboksa.

Informacja ujrzała światło dzienne tuż po tegorocznych targach E3, kiedy szef marki Xbox - Phil Spencer – ujawnił kilka nowych ciekawostek na temat kolejnej konsoli Microsoftu.

Kolejną rzeczą, która będzie dla nas trochę nowa, jest fakt, że będziemy chcieli również uszanować kompatybilność kontrolerów, które posiadasz. W tej generacji wypuściliśmy kontroler Elite, wykonaliśmy pracę nad kontrolerami, a ludzie zainwestowali w spersonalizowane urządzenia, w rzeczy, które kochają. Chcemy, aby były kompatybilne również z przyszłymi generacjami naszej konsoli.

Oznacza to tyle, że jeśli posiadacie jakiegokolwiek pada, który działa przy Xboksie One, to będzie on również kompatybilny z Xboksem Scarlett. Dzięki temu zaoszczędzicie część pieniędzy i będziecie mogli wydać je na przykład na nową grę.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach