Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 maja 2019, 21:12

Xbox One S 1TB All-Digital Edition w czerwcu w Polsce, znamy cenę

W ofercie polskich sklepów zaczynają pojawiać się zamówienia przedpremierowe na pozbawioną napędu Blu-ray wersję konsoli Xbox One S. Sprzęt trafi do rodzimych graczy w czerwcu i będzie sprzedawany w komplecie z grami Minecraft, Forza Horizon 3 oraz Sea of Thieves.

Wszyscy rodzimi gracze zainteresowani kupnem najnowszego modelu konsoli Xbox One, który pozbawiony został napędu Blu-ray, mogą składać na niego już pierwsze zamówienia przedpremierowe. Z dużych sieci marketów elektronicznych oferta na zakup sprzętu pojawiła się na razie jedynie na stronie sklepu RTV Euro AGD. Konsolę, która zadebiutuje w czerwcu, zamówimy za sugerowaną przez producenta cenę 999 zł. W zestawie z urządzeniem wyposażonym w 1-terebajtowy dysk twardy znalazły się kody pozwalające pobrać cyfrowe wersje gier Minecraft, Forza Horizon 3 oraz Sea of Thieves, a także aktywować miesięczną subskrypcję Xbox Live Gold.

Poza brakiem napędu Blu-ray, konsola nie rożni się niczym od standardowego modelu Xboksa One S. - Xbox One S 1TB All-Digital Edition w czerwcu w Polsce, znamy cenę - wiadomość - 2019-05-09
Poza brakiem napędu Blu-ray, konsola nie rożni się niczym od standardowego modelu Xboksa One S.

Przypomnijmy, że Xbox One S All-Digital Edition został zapowiedziany oficjalnie podczas kwietniowej prezentacji Inside Xbox. Konsola nie posiada czytnika Blu-ray, tak więc jest kompletnie niekompatybilna z jakimikolwiek fizycznymi kopiami gier. Poza tym nie rożni się ona jednak niczym od standardowego Xboksa One S. Urządzenie zadebiutowało już w Stanach Zjednoczonych 7 maja. Wprowadzenie na rynek nowego modelu Xboksa jest dla Microsoftu eksperymentem, który ma określić zainteresowanie konsumentów konsolą w całości polegającą na dystrybucji cyfrowej. Urządzenie skierowane jest przede wszystkim do casualowych graczy, którzy nie kupują więcej niż kilka gier rocznie, ale po wykupieniu abonamentu Xbox Game Pass otrzymują automatyczny dostęp do biblioteki ponad stu najlepszych tytułów na platformę giganta z Redmond.

Warto jednak zaznaczyć, że różnica w cenie pomiędzy standardowym Xboksem oraz wersją All-Digital Edition jest w wielu przypadkach (także w naszym kraju) minimalna, Wydając nieco więcej lub kupując za niższą cenę używany sprzęt, klient otrzymuje możliwość kupna gier z drugiej ręki, a także oglądania filmów na płytach 4K (w przypadku Xboksa One X i Xboksa One S). Trudno spodziewać się, by wchodzący na rynek nowy model skusił więc dużą grupę graczy, zwłaszcza w naszym kraju.

Xbox One S 1TB All-Digital Edition możemy zamówić już w sklepie RTV Euro AGD. - Xbox One S 1TB All-Digital Edition w czerwcu w Polsce, znamy cenę - wiadomość - 2019-05-09
Xbox One S 1TB All-Digital Edition możemy zamówić już w sklepie RTV Euro AGD.
  1. Oficjalna strona Xboksa