Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 sierpnia 2013, 20:40

Xbox One dostępny na premierę w 13 państwach

Koncern Microsoft potwierdził listę krajów, których mieszkańcy zakupią konsolę Xbox One w dniu światowej premiery. Wstępna lista, którą ujawniono na targach E3, dotyczyła 21 państw, ale firma była zmuszona zawęzić ją do 13. Polski jak nie było, tak nie ma w przyszłych planach.

Xbox One na premierę w 13 krajach – ujawnił oficjalnie koncern Microsoft - Xbox One dostępny na premierę w 13 państwach - wiadomość - 2013-08-14
Xbox One na premierę w 13 krajach – ujawnił oficjalnie koncern Microsoft

Koncern Microsoft oficjalnie przedstawił listę krajów, w których nadchodząca konsola Xbox One będzie dostępna w listopadzie bieżącego roku. Niestety, nie obędzie się bez opóźnień w niektórych państwach. Lista ta została zmniejszona o 8 krajów w stosunku do początkowego spisu opublikowanego podczas tegorocznych targów E3 w Los Angeles.

Lista krajów, w których Xbox One zadebiutuje w listopadzie:

 • Australia
 • Austria
 • Brazylia
 • Kanada
 • Francja
 • Niemcy
 • Irlandia
 • Włochy
 • Meksyk
 • Hiszpania
 • Wielka Brytania
 • Stany Zjednoczone
 • Nową Zelandia

W kolejnym rzucie premiery mogą spodziewać mieszkańcy takich krajów, jak Belgia, Dania, Finlandia, Holandia, Norwegia, Rosja, Szwecja oraz Szwajcaria. Tam Xboksy One wejdą do sprzedaży możliwie jak najszybciej w 2014 roku – terminu jednak niesprecyzowano, prawdopodobnie nastąpi to w pierwszym kwartale roku. Niestety, w udostępnionym spisie brakuje Polski, która nie pojawiła się również poprzednio. W naszym kraju konsola zatem trafi do sklepów najwcześniej w drugim kwartale 2014 roku.

Pierwotna lista krajów, w których Xbox One zadebiutuje w listopadzie tego roku, została uszczuplona o 8 państw - Xbox One dostępny na premierę w 13 państwach - wiadomość - 2013-08-14
Pierwotna lista krajów, w których Xbox One zadebiutuje w listopadzie tego roku, została uszczuplona o 8 państw

Wpływ na decyzję firmy Microsoft ma kilka ważnych czynników zależnych od specyfiki danych rynków, włączając w to lokalizację dashboardu Xboksa One czy pozyskiwanie partnerów dostarczających oprogramowanie i lokalną zawartość do każdego z państw.

Wbrew początkowo niejasnej kwestii sprowadzenia konsol z któregoś z powyższych krajów zakup Xboksa One za granicą powinien być sensownym rozwiązaniem. Jak możecie przeczytać w naszym rozbudowanym artykule, po wycofaniu się przez Microsoft z licznych zapisów polityki DRM urządzenie być może zadziała bez żadnych problemów w naszym kraju. Zależy to jednak od tego, czy będzie możliwe przeprowadzenie rejestracji w usłudze Xbox Live z uwzględnieniem innego państwa. Podobnie ma to wyglądać z zakupionymi grami, gdyż nie zostaną one ograniczone regionalnie.

Wciąż nie poznaliśmy dokładnego daty debiutu konsoli - Xbox One dostępny na premierę w 13 państwach - wiadomość - 2013-08-14
Wciąż nie poznaliśmy dokładnego daty debiutu konsoli

Dokładna data premiery Xboksa One nie została jeszcze ujawniona. Wcześniej plotkowano o 27 listopadzie, ale zostało to zdementowane przez koncern Microsoft. Z kolei dzisiaj pojawiły się informacje dotyczące opóźnienia na pierwszy kwartał 2014 roku, co – jak wynika z oficjalnej listy – dotyczy „tylko” 8 z 21 państw. W pozostałych „ocalałych” krajach konsola zadebiutuje, tak jak pierwotnie zapowiadano, w listopadzie tego roku. Cenę detaliczną Xboksa One ustalono na poziomie 2099 złotych.