Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 marca 2022, 15:20

autor: Dawid Wanat

Xbox Keystone. Poznaliśmy nazwę kodową nowej konsoli?

Dataminer znalazł nowy produkt od Microsoftu o kodowej nazwie „Xbox Keystone”. Widnieje ona zaraz obok konsol Xbox One oraz Xbox Series X/S, co rozbudziło wyobraźnię graczy.

Do sieci wyciekła nazwa kodowa nowego urządzenia Microsoftu. „Xbox Keystone” widnieje na liście tuż obok kryptonimów wcześniejszych konsol, co zrodziło przypuszczenia co do prac amerykańskiego giganta nad nową konsolą.

Nowa wersja Xboxa?

Dataminer, Tero Alhonen, udostępnił na Twitterze zrzut ekranu, ukazujący nazwę kodową nowego produktu „Xbox Keystone”. Widnieje ona na liście obok „Durango” oraz „Scarlett”, które były kryptonimami odpowiednio Xboxa One oraz Xboxa Series X/S.

Może to rodzić przypuszczenia, że jest to zupełnie nowa konsola lub kolejna wersja obecnej generacji, tak jak było to w przypadku wersji Xboxa One – X oraz S. Choć jest to dość mało prawdopodobne, patrząc na trwające nadal problemy z dostępnością półprzewodników, które sprawiają, że ciężko jest zaspokoić popyt na już dostępne na rynku konsole.

Konsole Xbox Series X kupisz na Allegro

Jednak bardziej realistycznym przekonaniem jest to panujące na Reddicie, które mówi, że jest to urządzenie do streamowania gier w chmurze. Ma to jak największy sens, patrząc na usługę XCloud, która w połączeniu z takim sprzętem mogłaby zyskać większą przestrzeń na rynku strumieniowania gier.

Na tę chwilę Microsoft nie odniósł się do przecieku. Informację tę należy więc traktować jako plotkę i brać ją z przymrużeniem oka.

Xbox Keystone. Poznaliśmy nazwę kodową nowej konsoli? - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.