Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 listopada 2021, 12:38

Xbox Cloud Gaming otrzymał funkcję poprawiającą grafikę, ale jest haczyk

Usługa Xbox Cloud Gaming otrzymała kolejną funkcję poprawiającą jakość grafiki. Niestety użyjecie jej tylko w jednej przeglądarce.

W SKRÓCIE:
  • Xbox Cloud Gaming otrzymał nową funkcję.
  • Clarity Boost poprawia jakość grafiki poprzez wyostrzanie obrazu.
  • Opcja ta dostępna jest jedynie w przeglądarce Microsoft Edge Canary.

Choć Xbox Cloud Gaming nie jest jeszcze wybitnie popularną usługą, to Microsoft stale ją rozwija. Platforma regularnie otrzymuje kolejne funkcje oraz poprawki. Najnowszą z nich jest mechanizm o nazwie Clarity Boost.

Odpowiada on za automatyczne poprawianie jakości wyświetlanego obrazu. Dzięki Clarity Boost jest on wyostrzany, co sprawia, że grafika w poszczególnych grach prezentuje się lepiej. Co ciekawe, technologia ta jest w gruncie rzeczy jedynie swoistym filtrem, nakładanym przez przeglądarkę na wyświetlany obraz. Mimo to efekty jej zastosowania robią wrażenie.

Abonament Game Pass kupisz tutaj

Xbox Cloud Gaming otrzymał funkcję poprawiającą grafikę, ale jest haczyk - ilustracja #1
Źródło: Xbox Wire

W tej beczce miodu jest jednak mała łyżka dziegciu. Niestety z Clarity Boost skorzystamy tylko w przypadku użycia przeglądarki Microsoft Edge Canary. Użytkownicy Chrome’a, Opery czy Firefoxa muszą obejść się smakiem lub przekonać do programu stworzonego przez Microsoft. Szczegółowe instrukcje jak skorzystać z nowej funkcji znajdziecie na stronie Xbox Wire.

Xbox Cloud Gaming otrzymał funkcję poprawiającą grafikę, ale jest haczyk - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.