Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 lutego 2020, 19:09

Wystartowała oficjalna strona internetowa PS5

Do sieci trafiła oficjalna strona internetowa PS5, za pośrednictwem której firma Sony potwierdziła tegoroczną premierę tej konsoli. Poza tym producent zachęca, by zapisać się do newslettera, i obiecuje, że ma do przekazania „niesamowite” informacje na temat swojego sprzętu.

Firma Sony udostępniła oficjalną stronę internetową PlayStation 5. Na witrynie, którą znajdziecie pod tym adresem, próżno jednak szukać jakichkolwiek konkretów poza terminem premiery wyznaczonym na okres świąteczny bieżącego roku (inna sprawa, że znamy go od października).

Ponadto producent obiecuje graczom, że ma do przekazania „niesamowite” informacje dotyczące swojego nowego sprzętu. Obecnie wciąż nie jest jednak gotowy, by „całkowicie ujawnić nową generację PlayStation". Jednocześnie firma zachęca, by zapisać się do newslettera, za pośrednictwem którego w przyszłości ma poinformować fanów o dacie premiery PlayStation 5 i jej cenie, a także o liście gier, które trafią na tę platformę w dniu jej debiutu.

Wciąż nie wiemy, jak będzie wyglądać PlayStation 5, jednak w styczniu na otarcie łez otrzymaliśmy oficjalny logotyp konsoli. - Wystartowała oficjalna strona internetowa PS5 - wiadomość - 2020-02-04
Wciąż nie wiemy, jak będzie wyglądać PlayStation 5, jednak w styczniu na otarcie łez otrzymaliśmy oficjalny logotyp konsoli.

Trzeba przyznać, że Sony wyjątkowo oszczędnie dawkuje informacje dotyczące PlayStation 5. Niemniej, na przestrzeni ostatnich tygodni firma odkryła jedną ze skrzętnie skrywanych dotąd kart i zaprezentowała graczom... logotyp konsoli. Poza tym wcześniej poznaliśmy inne oficjalne konkrety dotyczące specyfikacji technicznej opisywanego urządzenia. Szczegóły na ten temat znajdziecie w naszej wiadomości sprzed niemal miesiąca.

Na koniec przypomnijmy jeszcze, że pierwszą grą, którą oficjalnie zapowiedziano na PlayStation 5, jest Godfall (pomijając tytuły, które oficjalnie zmierzają na całkiem szeroko pojęte „konsole nowej generacji”), czyli „looter-slasher” od ekipy Counterplay Games.

  1. Oficjalna strona internetowa konsoli PlayStation 5

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy długie lata. Poza tym studiował kulturoznawstwo na AGH, gdzie lwią część prac zaliczeniowych również poświęcił grom wideo. Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku była jego oczkiem w głowie, przez lata był obecny również w newsroomie, a także pojawił się w dziale publicystyki. Niemniej ostatecznie skoncentrował się na Encyklopedii, gdzie nie tylko pracuje jako autor, lecz zajmuje się również technicznym zapleczem. Ponadto prowadzi własny sklep z grami wideo oraz gadżetami growymi i filmowymi, biega (jego największym osiągnięciem są maratony, jednak ma ochotę porwać się na dystans ultra), uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej