Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 grudnia 2019, 12:05

Wkrótce koniec wsparcia Windows 7. Przesiądź się za darmo na Windows 10

W styczniu Microsoft oficjalnie zakończy wsparcie dla popularnego systemu operacyjnego Windows 7. Warto odnotować, że nadal dostępna jest opcja darmowego zaktualizowania wspomnianego OS-u do Windows 10, która oficjalnie miała wygasnąć w lipcu 2016 roku.

Powoli żegnamy Windows 7. - Wkrótce koniec wsparcia Windows 7. Przesiądź się za darmo na Windows 10 - wiadomość - 2019-12-30
Powoli żegnamy Windows 7.

14 stycznia 2020 roku Microsoft oficjalnie zakończy wsparcie dla leciwego - ale nadal cieszącego się sporą popularnością - systemu operacyjnego Windows 7. Oprogramowanie przestanie otrzymywać tzw. poprawki bezpieczeństwa, co oznacza, że dalsze korzystanie z niego będzie narażało użytkowników na problemy ze strony hakerów i tym samym nie jest wskazane (chyba, że macie „siódemkę” na komputerze, który nie jest podłączony do Internetu).

Warto odnotować, że nadal dostępna jest możliwość darmowego zaktualizowania systemu Windows 7 do pełnoprawnej „dziesiątki”. Microsoft zaoferował taką opcję w lipcu 2015 i oferta miała wygasnąć po roku. W praktyce potrzebne do „przesiadki” narzędzie Media Creation Tool do dziś funkcjonuje według tych samych zasad, co oznacza, że posiadając legalną wersję Windowsa 7 można bez żadnych problemów stać się posiadaczem najnowszych „okienek”. Firma oficjalnie nie potwierdza, że darmowe aktualizacje nadal są oferowane, ale przyznaje, że aplikacja działa. Media Creation Tool znajdziecie pod tym adresem.

Przypominamy, że Windows 10 otrzymał w tym roku szereg przydatnych funkcji i usprawnień. Niestety nie obeszło się również bez bugów i problemów.

  1. Microsoft - strona oficjalna
  2. Najlepsze sztuczki Windows 10 | TOP 10